Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

W hotelu Gromada można podziwiać prace Ewy Rudnickiej. Polecamy

Data: 08-02-2018    Drukuj     Udostępnij

W hotelu Gromada można podziwiać prace Ewy Rudnickiej. Polecamy W Galerii Sztuki w hotelu Gromada 7 lutego otwarto wystawę prac Ewy Rudnickiej. Artystka jest rodowitą pilanką, ukończyła Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej oraz studium kreślarskie.
 
Na wernisaż przybyło grono miłośników sztuki, którzy ciepło przyjęli prace Ewy Rudnickiej. Sama autorka, była wzruszona (oczywiście została obdarowana kwiatami), słów uznania nie krył też Tadeusz Ogrodnik, dyrektor BWAiUP w Pile oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu pilskiego.
 
- Gorąco polecam te wystawę. Jest ciepła, spokojna, warto po prostu choć na chwilę zajrzeć do Galerii Sztuki, która znajduje się w holu głównym hotelu Gromada – zachęca.  
 
Prace Ewy Rudnickiej są dostępne również dla szerszej publiczności w galerii BWA i UP przy Okrzei, podobnie jak innych artystów wyróżnionych podczas ostatniego Salonu Pilskiego ART. 2017.
 
Początki  twórczości Ewy Rudnickiej kształtowane były pod wpływem fascynacji twórczością Wassily Kandynsky'ego i impresjonistów. Uprawia głównie malarstwo olejne i fotografię. W  2002 roku była jednym z założycieli Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Jest również od 2003 roku członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział w Pile. Bierze czynny udział w plenerach malarskich i ekspozycjach zbiorowych oraz wystawia prace na indywidualnych wystawach. Laureatka II nagrody Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego na Salonie Wielkopolskim w 2009 roku