Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Akcja na drogach powiatu: policjanci skontrolowali 800 kierowców

Data: 05-02-2018    Drukuj     Udostępnij

Akcja na drogach powiatu: policjanci skontrolowali 800 kierowców „Nie ma litości dla nietrzeźwości” to kolejna akcja policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Pile, którą przeprowadzili w miniony weekend. W sumie skontrolowali 800 kierowców na terenie powiatu pilskiego . Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, wystawili ponad 30 mandatów, do tego zatrzymali 6 dowód rejestracyjnych. Akcje będą prowadzone cyklicznie na drogach powiatu.
 
Policjanci z pilskiej drogówki tym razem obstawili głównie drogi w terenie. Najwięcej kontroli było w gminie Wysoka i Łobżenica.

- Głównym celem akcji było badanie stanu trzeźwości kierowców, chociaż policjanci zwracali też uwagę na inne wykroczeni, jak nadmierna prędkość, sposób przewożenia dzieci, czy stan techniczny pojazdów   – mówi Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile.

Wśród dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, jeden miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.
Kierowcy nadal też muszą uważać zwłaszcza rano i wieczorem na oblodzenia na drogach, mają się one nadal utrzymywać. Wprawdzie służby odpowiedzialne za ich utrzymanie polewają drogi solanką, to jednak, wszędzie nie dojadą.