Nowe możliwości współpracy między UTW a Powiatem Pilskim

Data: 18-01-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe możliwości współpracy między UTW a Powiatem Pilskim Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile, pilska Budowlanka oraz Powiat Pilski, 17 stycznia 2018r. zawarły porozumienie, które umożliwi rozszerzenie dotychczasowej współpracy. Podpisali je:  prezes UTW Bogumiła Cybulska, dyrektor ZSP nr 3 Arkadiusz Jeż oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski. Uroczyste spotkanie zorganizowano w budynku po byłym kinie „Iskra”. 

- Najistotniejsza, wypływająca z dokumentu sprawa, to utworzenie kolejnej płaszczyzny do współpracy, przede wszystkim pomiędzy słuchaczami Uniwersytetu a młodzieżą z ZSP nr 3. Od tej pory Uniwersytet będzie mógł swobodniej korzystać z sali, w której się znajdujemy. Jest to tym bardziej ważne, że tuż obok, również dzięki dobrej współpracy z Powiatem, UTW ma własną, otwartą kilka miesięcy temu siedzibę. Jest to bardzo aktywne środowisko i warto podkreślić, iż na rok 2017/2018 zgłosiła się rekordowa liczba słuchaczy, bo aż 37 osób, a dziś dołączyły kolejne trzy. Mam nadzieję, że niedługo uda nam się także przeprowadzić rewitalizację sali kinowej ponieważ aplikujemy o środki zewnętrzne, aby nadać nową jakość temu miejscu oraz stadionowi przy Okrzei – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

- Nasza współpraca z Powiatem i panem starostą, a także z pilską Budowlanką trwa od dawna. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i cieszymy się, że dziś możemy ją sformalizować – dodaje Bogumiła Cybulska. Satysfakcji z podpisania dokumentu nie krył również Arkadiusz Jeż: - Obie strony – młodzież i seniorzy mają dużo pomysłów. Państwo dają od siebie doświadczenie, a uczniowie dzielą się wiedzą technologiczną. Jestem pewien, że inwencji nikomu nie zabraknie, a nasze współdziałanie posłuży wzajemnemu rozwojowi.

Spotkanie ubarwił kolorowy występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.
 
Zapisz się na newsletter