Zmagania młodych robotyków

Data: 15-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmagania młodych robotyków Powiatowe Centrum Edukacji w Pile było organizatorem pierwszej edycji Międzyszkolnego Turnieju Robotów "PCE LINE FOLLOWER LEGO".  Patronat na wydarzeniem sprawował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Celem Turnieju było przygotowanie uczniów do samodzielnej pracy twórczej z dziedziny robotyki oraz zachęcanie ich do pracy metodą projektu. W trakcie turnieju młodzież zapoznała się z możliwościami wykorzystania zestawów LEGO MINDSTORMS NXT. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym założeniu z klocków LEGO MINDSTORMS NXT robota, który po zaprogramowaniu miał przejechać wyznaczoną trasę w jak najszybszym czasie. Zadanie wcale nie było takie łatwe jakby się mogło wydawać. Drużyny zacięcie rywalizowały między sobą, a wszystkich gorąco dopingowała publiczność zgromadzona na Turnieju.

W klasyfikacji ogólnej najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile (w składzie: Kinga Najda, Eryk Młynarek, Kasjan Szotkiewicz) tym samym zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął zespół reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie (w składzie: Michał Michalski, Szymon Osada, Bartłomiej Siuda), natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca gospodarzy, czyli Powiatowe Centrum Edukacji w Pile (w składzie: Kacper Rowicki, Robert Piotrowski, Jakub Zywert).

Uroczystego ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród dokonali - etatowy cłonek Zarządu Powiatu w Pile Przemysław Pochylski, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile Łucja Zielińska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Pile Piotr Danielewicz.

- Jestem pod dużym wrażeniem tego co potrafi nasza młodzież. Gratuluję uczestnikom i życzę poszerzania wiedzy w tej niezwykle ciekawej dziedzinie. Dziękuję też organizatorom za świetnie przygotowany konkurs – powiedział Przemysław Pochylski.