Umowa podpisana. Powiat Pilski pozyskał pieniądze dla Szpitala!

Data: 05-11-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa podpisana. Powiat Pilski pozyskał pieniądze dla Szpitala!

W czwartek, 2 listopada w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przedstawiciele Powiatu Pilskiego: Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, Stefan Piechocki – Wicestarosta i Tomasz Pawłowski – Skarbnik podpisali umowę, która ostatecznie podsumowała udane starania o pozyskanie funduszy na zadanie pod nazwą: „Dotacja celowa dla Szpitala Specjalistycznego w Pile na zadanie inwestycyjne polegające na utworzeniu Pracowni Elektrofizjologii w ramach oddziału Kardiologicznego z pracownią Hemodynamiki”. Jak informowaliśmy wcześniej, Powiat otrzymał ponad 1,85 mln zł dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wkład własny wyniósł około 463 tys. zł.

- Dzięki tej wyjątkowo nowoczesnej pracowni, pacjenci nie będą zmuszeni wyjeżdżać na zabiegi do innych ośrodków. Nasz pilski szpital ma zasięg regionalny, co wynika z faktu, że jeszcze w latach 90. był lecznicą wojewódzką. Korzystają z niego dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie, dlatego pracownia, służąca między innymi osobom po zawałach serca, jest tak istotna. Bardzo dziękuję za pomoc parlamentarzystom, z posłami: Grzegorzem Piechowiakiem i Marcinem Porzuckiem na czele – powiedział starosta.

Ta pracownia jest bardzo potrzebna i na pewno zda swój egzamin. Zapewniamy, że to nie koniec naszych inwestycji w pilski Szpital Specjalistyczny – dodał wicestarosta.

Koszt całkowity zadania: 2 316 300, 00 zł

Wkład własny Powiatu Pilskiego do zadania: 463 260 zł

Otrzymana kwota dofinansowania: 1 mln 853 040 zł

W ramach całej kwoty zakupiony zostanie sprzęt:

Kardioangiograf – za około 1 mln 400 tys. zł oraz wyposażenie dodatkowe: monitory, stół, system monitorowania funkcji życiowych,

Część środków – 15 tys. zł zostanie przeznaczona na montaż urządzenia i uruchomienie oraz na jego odbiór sanitarny, techniczny i radiacyjny. Konieczne będzie również przeszkolenie pracowników.

Inne koszty: przystosowanie pomieszczeń – 246 tys. zł, wykonanie osłon – 120 tys. zł, adaptacja części instalacyjnej (418 tys 200 zł). Dodatkowo na prace budowlane przeznaczy się ponad 700 tys. zł, a na sporządzenie dokumentacji kolejne 50 tys. zł.