Najmłodsi piłkarze zagrali na Okrzei. To był turniej pełen wrażeń!

Data: 16-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najmłodsi piłkarze zagrali na Okrzei. To był turniej pełen wrażeń!

Krajna Wyrzysk, UKS 2014 Kotuń oraz trzy szkółki z Piły: Soccer Stars, Akademia Reissa i Football Academy – współgospodarz zawodów wzięły udział w niedzielnym Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Pilskiego.

Turniej, przyciągnął nie tylko młodych adeptów piłki nożnej, ale również ich rodziców i opiekunów, którzy z wypiekami na twarzach przyglądali się poczynaniom ambitnych kilkulatków. A po rozgrywkach wspólnie integrowali się przy ognisku. Imprezę finansowo wsparł Powiat Pilski

- To  był wyśmienicie spędzony dzień z młodymi piłkarzami i ich rodzinami. Wszyscy się świetnie bawili i o to właśnie chodziło. W niedzielne południe ważniejsza od wyników była możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dopisała nam pogoda, przez co pobyt na przywracanym przez nas do życia stadionie przy Okrzei, stał się dla uczestników dużą atrakcją. Kto wie, być może po tej imprezie do piłkarskich szkółek w powiecie zapukają kolejni rodzice ze swoimi pociechami, chętnymi do pójścia w ślady swoich koleżanek i kolegów  – powiedział Eligiusz Komarowski, patron wydarzenia.

Zespoły podzielono na dwie grupy: siedmiolatków i młodszych. Drużyny rywalizowały na dużym trawiastym boisku, które tego dnia podzielono na cztery części. Każdy mecz trwał osiem minut, a drużyny rozegrały niejedno zacięte spotkanie. Sędziowie, którzy towarzyszyli młodym piłkarzom, nie mieli wiele pracy, bowiem mecze toczyły się w przyjaznej atmosferze. I, co bardzo ważne, nie notowano wyników spotkań. Ku uciesze uczestników, organizatorzy uznali bowiem, że triumfatorami zmagań będą wszystkie ekipy biorące udział w piłkarskim festynie.

Słowo „festyn” zostało użyte nieprzypadkowo, ponieważ przewidziano nie tylko emocje typowo sportowe, ale również poczęstunek przy ognisku. Pieczone kiełbaski, żurek oraz kawa i herbata były bardzo sympatycznym uzupełnieniem całości. 

Zapisz się na newsletter