Starosta rozmawiał z przedsiębiorcami IGPW o rozwoju regionu i inwestycjach

Data: 13-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta rozmawiał z przedsiębiorcami IGPW o rozwoju regionu i inwestycjach

W środę podczas spotkania z członkami Rady Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski przedstawił pozytywne efekty zmian w obsłudze inwestorów, przedsiębiorców, ale przede wszystkim mieszkańców Piły oraz pozostałych gmin z powiatu pilskiego. Rozmawiano także o inwestycjach, które w ostatnich latach na terenie naszego regionu poczynili kluczowi przedsiębiorcy.  

Spotkanie, które odbyło się z inicjatywy Przewodniczącego Zarządu Powiatu podzielone zostało na dwie części. Pierwsza, rozpoczęła się na parterze Starostwa Powiatowego w Pile, przy niedawno utworzonym Biurze Obsługi Mieszkańców. Tam reprezentant władz powiatu pilskiego poinformował, jakie udogodnienia z myślą o interesantach zostały w ostatnich miesiącach poczynione. – Zaprezentowałem naszym gościom statuetkę, którą uhonorowano Powiat Pilski w ramach konkursu „Przyjazny Urząd”. Jestem dumny z tego tytułu, ponieważ jest to nagroda za miesiące wytrwałej, ciężkiej pracy dla dobra mieszkańców. Myślę, że jej efekty są widoczne gołym okiem, ponieważ Starostwo Powiatowe w Pile jest otwarte dla każdego. Chcemy, aby wszyscy byli obsługiwani jak najlepiej  – informuje Eligiusz Komarowski.

Druga część spotkania z przedstawicielami Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Zarząd Powiatu w Pile zorganizował u jednego z największych przedsiębiorców w Polsce. W spotkaniu wraz ze Starostą Pilskim uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu i jednocześnie radni Rady Powiatu – Mirosław Pierko oraz Jerzy Wiesiołek zastępca Przewodniczącego Klubu Radnych PSL, przedsiębiorca z branży rolnej.

Podczas spotkania właściciel Grupy Kapitałowej FARMUTIL - Henryk Stokłosa, który pełni także funkcję radnego Rady Powiatu oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Porozumienie Samorządowe, przedstawił ostatnie inwestycje swoich firm w naszym regionie. Wartym zauważenia jest skala tych działań, bowiem w ostatnim czasie na terenie powiatu pilskiego Grupa Kapitałowa FARMUTIL zainwestowała przeszło 400 mln złotych, a wszystkie inwestycje to najnowsze technologie światowej klasy.

Podczas tej wizyty, władze Powiatu Pilskiego zaproponowały IGPW nowe podmioty do współpracy. Jeden z takich podmiotów reprezentowali zaproszeni przez Starostę Pilskiego przedstawicieli agencji Main Partners Sp. z o. o. Ta specjalizująca się m.in. w doradztwie personalnym spółka, dzięki ugruntowanej pozycji na polskim i zagranicznym rynku pracy oraz rozwiniętych biurach na terenie Białorusi, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Nepalu czy Dubaj może stanowić bogate źródło wiedzy i doświadczenia. Z tych atutów korzystać mogą nasi rodzimi przedsiębiorcy. Jednak Ci mogą również podzielić się swoimi doświadczenia i dobrymi praktykami biznesowymi. Skorzystać na tym może wiele podmiotów. Firma oferuje także poprzez swoją kancelarię prawną / jedną z największych w kraju/ kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w kraju i poza jego granicami.

Spotkanie obfitowało także w prezentacje Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który zaprezentował osiągnięcia powiatu. Przytoczył m.in. ilość pozyskanych środków unijnych dla naszego regionu. Istotnym elementem wystąpienia były także: plan oraz inwestycje, które będą realizowane w najbliższych miesiącach i latach. Padły również zapewnienia o kontynuacji współpracy Powiatu Pilskiego z przedsiębiorcami zrzeszonymi m.in. w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Jest to szczególnie ważne dla obu storn, bowiem zarówno powiat pilski, jak i IGPW zabiega o zrównoważony rozwój gospodarczy w północnej części województwa wielkopolskiego.

Zapisz się na newsletter