Umowa na pożyczkę podpisana!

Data: 29-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa na pożyczkę podpisana!

W środę, 27 września reprezentanci powiatu pilskiego: starosta Eligiusz Komarowski, wicestarosta Stefan Piechocki i skarbnik Tomasz Pawłowski podpisali umowę, która spina finansowanie termomodernizacji budynku przy al. Wojska Polskiego 49 B w Pile. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przy podpisywaniu dokumentu reprezentowali prezes zarządu Hanna Grunt oraz zastępca Marek Zieliński. Kwota pożyczki wynosi dokładnie 1 968 882,69 zł, z czego jedna czwarta zostanie umorzona.

- Pierwotnie była mowa o 15-procentowym umorzeniu pożyczki, ale po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych przez Powiat, udało się uzyskać maksymalną kwotę umorzenia, czyli 25 procent. To prawie pół miliona złotych! – informuje Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, że w budynku przy al. Wojska Polskiego 49 B swoją siedzibę mają między innymi przedstawiciele służby zdrowia i organizacje rolnicze z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na czele, Jest także hala sportowa, służąca klubowi Sporty Walki Piła. Pomieszczenia wynajmują też inne podmioty. Jest duża szansa, że po zakończeniu prac pojawią się kolejni chętni, którzy zgłoszą się po lokale. A te będą znacznie tańsze w eksploatacji niż teraz. Docieplenie elewacji zewnętrznej nada obiektowi nowy, znacznie korzystniejszy wygląd. Poza tym remont istotnie wpłynie na zmniejszenie ilości gazów emitowanych do atmosfery.

- Jestem pewien, że pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaprocentuje w bardzo krótkim czasie. Ten budynek od dawna wymagał remontu i wreszcie się go doczekał - mówi Stefan Piechocki.

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to 20 października 2017 roku. Warto podkreślić, że w wyniku realizacji projektu, planuje się zmniejszenie zużycia energii w budynku o 15 procent. Zakres prac, realizowanych przez firmę Nova Term z Gołańczy, obejmuje między innymi ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizacji wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

Przedsięwzięcie pn.: „Termomodernizacja budynku przy Al. Wojska Polskiego 49 B w Pile” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - http://www.wfosgw.poznan.pl/