Powiat i 1 RBLog – współpraca na medal

Data: 19-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat i 1 RBLog – współpraca na medal 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu obchodziła Święto Jednostki. Była to już piąta tego typu uroczystość w dziejach Bazy, która zaopatruje wszystkie rodzaje sił zbrojnych.

- Dziękuję Komendantowi 1 RBLog, płk. Cezaremu Balewskiemu za zaproszenie i za statuetkę, która jest dla mnie dowodem dobrej współpracy. Gwarantuję, że zajmie ona eksponowane miejsce w moim biurze. Mam nadzieję, że podarowany przeze mnie obraz, przedstawiający najnowszą inwestycję 1 RBLog - Skład Piła, przypominać będzie nasze wspólne dokonania i gotowość do dalszych działań – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski udanie współpracuje z Wojskiem Polskim, szczególnie zaś z 1 Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu. Pokłosiem tej współpracy są m.in. przedsięwzięcia dla mieszkańców Piły i pozostałych gmin powiatu pilskiego. Z dumą należy stwierdzić, że od dawna w stolicy powiatu pilskiego - Pile nie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego na taką skalę jak w tym roku. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zbliżenie wojska do społeczeństwa. Takie są też oczekiwania mieszkańców, o czym świadczyć może m.in. frekwencja na pikniku rodzinnym, który odbył się 15 sierpnia na pilskim stadionie przy Okrzei.
1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu wchodzi w skład mobilnego systemu zaopatrywania jednostek operacyjnych Sił Zbrojnych. Jest stacjonarną jednostką logistyczną, podległą Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i jednocześnie organem zarządzania logistyką wykonawczą. 1 RBLog realizuje zadania wsparcia logistycznego na rzecz jednostek wojskowych. Przeznaczona jest do gromadzenia, przechowywania, rotacji i dystrybucji materiałowych i technicznych środków zaopatrzenia oraz zaopatrywania jednostek wojskowych.
 
 
Zapisz się na newsletter