Pod Starostwem oznakowano 615 rowerów! Ta akcja była strzałem w dziesiątkę!

Data: 04-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pod Starostwem oznakowano 615 rowerów! Ta akcja była strzałem w dziesiątkę! Tego nikt się nie spodziewał. W pierwszej edycji znakowania rowerów, zorganizowanej przez Powiat Pilski oraz Komendę Powiatową Policji w Pile, przy budynku Starostwa zrobiło się tłoczno jak nigdy dotąd. W czwartek ze swoimi pojazdami na miejsce zbiórki dotarło sześciuset piętnastu rowerzystów. Kolejka chętnych nie malała przez ponad pięć godzin!
 
- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Spodziewaliśmy się około dwustu mieszkańców, tymczasem liczba osób, która przyjechała do nas rowerami, zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich. To najlepiej dowodzi o słuszności przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję zaangażowanym w akcję – zarówno w jej organizację, jak i w sam udział. Dziękuję policji, a także radnym Rady Powiatu, również tym, którzy osobiście tutaj dotarli, za podjęcie decyzji o sfinansowaniu tak spektakularnego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kieruję też pod adresem pracowników salonu rowerowego Radosława Krugłego za darmowy serwis przy okazji znakowania. Już teraz zapraszam na powtórkę, którą planujemy na 4 września. Mam nadzieję, że za miesiąc będzie nas równie dużo – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie pomysłodawca akcji.
 
Rekordowa liczba chętnych do oznaczenia swoich rowerów sprawiła, że część przybyłych nie dostała kamizelek odblaskowych, które miały stanowić formę wartościowego upominku. - Następnym razem zamówimy większą partię kamizelek i wtedy otrzymają je również te osoby, dla których tym razem ich zabrakło – zapewnił starosta. Kamizelki nawiązywały do akcji prewencyjnej „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, którą niespełna rok wcześniej z powodzeniem realizowały Komenda wraz z Powiatem. – Ubolewamy, niestety, że nie mogliśmy odwiedzić szkół prowadzonych przez miasto Piła. Nie otrzymaliśmy zgody na wejście od prezydenta Piotra Głowskiego, natomiast odwiedziliśmy pilskie szkoły niepubliczne i pozostałe podstawówki z terenu powiatu pilskiego – przypomniał Eligiusz Komarowski.
 
W czwartkowe popołudnie, 3 sierpnia policjanci nie mieli chwili wytchnienia.
 
- Rowery znakujemy od kilku lat, ale dopiero od niedawna widać, że cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem. Rozmiary dzisiejszej akcji robią wielkie wrażenie. Warto pamiętać, że oznakowany rower staje się znacznie mniej atrakcyjnym towarem dla złodzieja, bo przestaje być anonimowy. Kiedy trafia on w nasze ręce, możemy go bardzo szybko przypisać do właściciela – powiedział podinsp. Tomasz Wojciechowski, naczelnik wydziału prewencji KPP w Pile.
 
Wicestarosta pilski Stefan Piechocki dodał: - Uczestniczymy w bardzo ważnej akcji, zwiększającej bezpieczeństwo rowerzystów pod względem ich mienia i zdrowia. Ponieważ turystyka rowerowa nieustannie się rozwija, bardzo ważne jest noszenie odblasków, na przykład w postaci podarowanych dzisiaj kamizelek. Widoczność rowerzystów jest zasadniczym problemem w ruchu drogowym i ten fakt trzeba nagłaśniać. To dopiero początek przedsięwzięć, jakie na terenie naszego powiatu będą w tym duchu realizowane.
 
Przypomnijmy: kolejna edycja znakowania rowerów przed budynkiem Starostwa odbędzie się 4 września (poniedziałek), w godz. 13.00-18.00. 
 
Zapisz się na newsletter