Aktywni seniorzy zapraszają na Kilińskiego

Data: 04-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Aktywni seniorzy zapraszają na Kilińskiego Choć zaledwie kilkanaście dni temu została otwarta nowa siedziba Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ul. Kilińskiego 12A w Pile, to już dziś proponuje on przedsięwzięcia, które sprawiają że obiekt tętni życiem. Przypomnijmy, budynek po dawnym kinie „Iskra” przez lata stał pusty. Powiat Pilski, kilka miesięcy temu przekazał go Uniwersytetowi Trzeciego Wieku. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy UTW i wsparciu sponsorów wyremontowano pomieszczenia i stworzono nowe centrum  aktywizacji seniorów w Pile.

- Ten obiekt ma służyć mieszkańcom Piły tak jak służył przez wiele lat. Dlatego zachęcam do tego abyście tu przychodzili ze swoimi dziećmi, wnukami, abyście zachęcali też innych, którzy w przyszłości mogą stać się słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Abyście udowadniali, że jest to miejsce otwarte i przyjazne. Chciałbym dodać również, że jest też duża szansa na modernizację sali kinowej, ponieważ zamierzamy pozyskać środki na ten cel z programu rewitalizacji. Takie obiekty jak ten zasługują na to, aby żyły – mówił dziś na spotkaniu ze słuchaczami UTW starosta pilski Eligiusz Komarowski.

I obiekt rzeczywiście już tętni życiem. Przez najbliższe kilka miesięcy Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie tu realizować m.in. program „Aktywni seniorzy”, który Powiat Pilski dofinansował w wysokości  ponad 4 tysięcy złotych.

- W ramach tego programu zapraszamy w każdy wtorek od 10.00 do 18.00 na spotkania rodzinne, w środy od 15.00 do 21.00 na rozgrywki brydżowe, natomiast w czwartki od 10.00 do 18.00 na turnieje gier planszowych. Oprócz gier proponujemy seniorom również wakacyjny program uniwersytecki. Obejmuje on m.in. spacery po Pile z historykiem i regionalistą Romanem Chwaliszewskim, koncerty muzyczno-poetyckie oraz spotkania tematyczne poświęcone historii garnizonu pilskiego, Powstaniu Warszawskiemu i historii II wojny światowej na terenie Piły i okolic. Czyli prócz przyjemności dla ciała oferujemy również coś dla ducha – powiedziała Bogumiła Cybulska, p.o. prezesa UTW w Pile.

Biuro UTW w Pile przy ul. Kilińskiego 12A czynne jest we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 10.00 do 13.00. Zapraszamy.