Będzie współpraca LGD z powiatów Pilskiego i Schwalm-Eder

Data: 04-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Będzie współpraca LGD z powiatów Pilskiego i Schwalm-Eder Na terenie powiatu pilskiego przebywa delegacja Lokalnej Grupy Działania z partnerskiego powiatu Schwalm-Eder w Niemczech. Efektem wizyty ma być między innymi podpisanie listu intencyjnego z Lokalną Grupą działania „Krajna nad Notecią” w sprawie ściślejszej współpracy gospodarczej, kulturalnej, turystycznej czy też wymiany młodzieży.

Przedstawiciele obu LGD gościli dziś w Starostwie Powiatowym w Pile, gdzie spotkali się z władzami Powiatu Pilskiego m.in. z wicestarostą Stefanem Piechockim oraz członkami zarządu - Przemysławem Pochylskim i Jerzym Wiesiołkiem.

- Cieszę się, że współpraca między Powiatami: Schwalm-Eder i Pilskim układa się wzorcowo na różnych płaszczyznach, czego dowodem jest wizyta delegacji partnerskiej Leader-Region Schwalm-Aue. Jest ona też dowodem na to, że Lokalne Grupy Działania z naszych partnerskich powiatów, chcą i mogą, ze sobą współpracować - powiedział wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

- Dziękuję za gościnność i przyjazne przyjęcie w Starostwie Powiatowym w Pile. Wizyta w powiecie pilskim daje nam podwaliny pod owocną współpracę w przyszłości, czego dowodem będzie podpisanie listu intencyjnego. Pozwoli to nam na realizowanie wspólnych projektów na płaszczyźnie gospodarczej, kulturalnej, turystycznej czy też wymiany młodzieży – powiedział Kai Knöpper, przewodniczący Lokalnej Grupy Działania Leader-Region Schwalm-Aue, burmistrz Neuental.

Niemiecy goście podczas pobytu w powiecie pilskim odwiedzą także gminę Miasteczko Krajeńskie, kolejkę waskotorową w Białośliwiu, Łobżenicę, Sankturaium Maryjne w Górce Klasztorne oraz Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.