Rok szkolny dobiegł końca. Teraz wakacje!

Data: 24-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rok szkolny dobiegł końca. Teraz wakacje! Blisko 2500 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski zakończyło 23 czerwca rok szkolny 2016/2017. Uroczyste Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile, a jego gospodarzem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile. Podczas uroczystości wręczone zostały stypendia Starosty Pilskiego, które otrzymało prawie 70 uczniów.
 
Uroczystość uświetniło wielu znamienitych gości, w tym poseł Grzegorz Piechowiak oraz sekretarz Gminy Piła Roman Szarzyński, który reprezentował nieobecnego, a zaproszonego przez starostę, prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Na jego ręce starosta Eligiusz Komarowski skierował prośbę o przekazanie życzeń nauczycielom i uczniom pilskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy tego dnia również rozpoczęli wakacje. Nadmienił, iż nie mógł tego uczynić osobiście gdyż tym razem nie otrzymał zaproszenia od prezydenta Piły, do uczestnictwa w miejskich obchodach zakończenia roku szkolnego. Podczas swojego wystąpienia starosta podziękował i pogratulował uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji, za kolejny rok wytężonej pracy.

- Wszystkim serdecznie gratuluję. Duże słowa uznania należą się najlepszym z najlepszych - laureatom konkursów przedmiotowych, artystycznych i zawodów sportowych. Dzielnie promowaliście Powiat Pilski w najdalszych zakątkach kraju, a nawet za granicą. Dziś kilkudziesięciu z was otrzyma stypendia, będące formą podziękowania za wysiłek i motywacją na przyszłość. Bardzo dziękuję też wolontariuszom, których wśród naszych uczniów jest bardzo wielu. Gratuluję i dziękuję również rodzicom. Trudno wyobrazić sobie rozwój naszych szkół, a przede wszystkim rozwój młodzieży, bez waszego wsparcia. Szczególne słowa podziękowania kieruję także w stronę przedsiębiorców, którzy na co dzień współpracują z naszymi szkołami w zakresie praktycznej nauki zawodu. Wszystkim, uczniom, ale również nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, życzę udanych wakacji i radosnego wypoczynku, a podczas gdy sale lekcyjne będą świeciły pustkami, czekają nas wakacyjne remonty. Ich wartość wyniesie niemal 600 tysięcy złotych. Wspomnę również o hali sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, która w najbliższych miesiącach zostanie oddana do użytku. Bez wątpienia w oświacie dzieje się dużo przez cały rok – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, dla którego ten piątek był bardzo pracowity, ponieważ uczestniczył w uroczystościach kończących rok szkolny we wszystkich pilskich szkołach ponadgimnazjalnych samorządu powiatowego.
 
***
 
Stypendia Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe otrzymali:
 
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile: Dorota Solarska, Jakub Jernaś, Błażej Woźny, Daria Miśkowiec, Wiktoria Podpora, Anna Meszyńska, Julia Chyłek, Agnieszka Chwałek, Weronika Pytlarz;
 
Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile: Angelika Przeciszowska, Jagoda Michałek, Maksymilian Kluza, Bartosz Binkowski;
 
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile: Filip Borowicz, Aleksandra Kamińska, Krzysztof Martin, Krzysztof Łapacz, Klaudia Matuszak, Monika Mrotek, Jakub Pacocha, Patryk Idzikowski, Jagoda Kurnikowska, Paweł Błoch, Daniel Zwierzchowski, Jakub Gardecki, Paulina Wieczorek, Hubert Kozłowski, Patryk Piszczek, Jagoda Jabłońska, Marta Kamińska, Emil Domański, Susana Lachele, Agata Trzaskalska, Kaja Smoleń, Jakub Szymanowski, Adam Stodolski, Martyna Czachowska, Miłosz Szmyt, Paulina Pasternak;
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile: Beniamin Podemski, Kamil Suchomski;
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile: Karolina Marlewska, Patrycja Adamek, Klaudia Adamek;
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile: Ilona Olejniczak, Martyna Czarnecka, Jakub Jagodziński;
 
Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile: Natalia Kaczmarkiewicz, Alicja Kuske, Oskar Pazdaj;
 
Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile: Katarzyna Pufal, Michalina Makowiecka, Mateusz Wawrzyniak;
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku: Monika Płaczek, Aleksandra Kowalska;

Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile: Dawid Brzeziński, Agata Brandenburger, Maja Woś, Laura Chuchla, Kacper Czajka, Aleksandra Kucharska, Paweł Subczyński, Monika Fabijańczuk, Zuzanna Tymper, Angelika Szałowska, Gabriela Werblińska.
 
Gratulujemy !