Maraton radości dla autystycznych dzieci

Data: 19-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Maraton radości dla autystycznych dzieci Pod patronatem starosty Eligiusza Komarowskiego i przy wsparciu Powiatu Pilskiego odbył się II Charytatywny Maraton Zumba & Urbhanize. Impreza, którą przygotowało stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia”, miała na celu przede wszystkim pomoc dzieciom autystycznym oraz ich rodzinom.

- Radosne pomaganie innym to cel, który przyświeca stowarzyszeniu „Spełniamy Marzenia”. Bardzo cenię pracę, jaką wkładają w przygotowanie i prowadzenie takich wydarzeń Daniel Niżyński i jego przyjaciele. Swoją pasją zarażają innych. Zawsze z przyjemnością wspieram ich działania. Tak trzymać! – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

W niedzielne popołudnie chętnych do tańca zagrzewało kilkunastu profesjonalnych instruktorów z całego kraju, którym przyświecał szczytny cel: pomoc dzieciom autystycznym z Piły, przede wszystkim ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dochód z wydarzenia został przeznaczony na hipoterapię oraz integrację dzieci i ich rodziców. Aby uczestniczyć w maratonie, należało wykupić cegiełkę, ale korzystanie z pozostałych atrakcji było całkowicie darmowe. Dla uczestników przygotowano między innymi malowanie twarzy, pokazy Aikido, zajęcia z siłownią Calypso, zajęcia z Nordic Walking. Ponadto chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie, poziom tkanki tłuszczowej i cukru oraz nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy. Ta akcja była ze wszech miar udana!