Parafialna integracja w szczytnym celu

Data: 12-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Parafialna integracja w szczytnym celu Tłumy mieszkańców, wspaniała pogoda i moc atrakcji – tak było na festynie zorganizowanym w niedzielę przez parafię św. Rafała Kalinowskiego w Pile. Podczas imprezy zbierano pieniądze na budowę nowego kościoła na Zielonej Dolinie. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski.
 
- Idea, która przyświeca temu przedsięwzięciu, tj. zintegrowanie mieszkańców osiedla Koszyce jest niezwykle ważna. Wierzę, że takich wydarzeń, które wspiera Powiat Pilski będzie stałe przybywać, ponieważ są to bardzo cenne inicjatywy – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
- Festyn parafialny na Zielonej Dolinie od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i tak było również teraz. Z roku na rok widzimy, że jest coraz więcej nie tylko uczestników, ale także darczyńców i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Zbieramy środki na budowę naszego kościoła, a przy okazji świetnie się wspólnie bawimy - mówi Krzysztof Pabich, mieszkaniec Zielonej Doliny i radny Rady Powiatu w Pile.
 
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji dla całych rodzin: był bieg parafialny, konkursy sportowe i religijne, pokazy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, samoobrony, aikido karate a nawet wystawa militarna grupy rekonstrukcyjnej. Podczas festynu sprzedawane były cegiełki na budowę kościoła z licznymi niespodziankami, a także przygotowane przez mieszkańców ciasta, bigos, grochówka i potrawy z grilla.
 
Podczas festynu zebrano ok. 30 tysięcy złotych.
 
Zapisz się na newsletter