Zwierzęta egzotyczne spodobały się pilanom

Data: 04-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zwierzęta egzotyczne spodobały się pilanom W stolicy powiatu pilskiego po raz pierwszy odbyła się Wystawa Zwierząt Egzotycznych. Jej pomysłodawczynią jest uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile Klaudia Kursewicz. Znalazła ona wsparcie w realizacji swojego zamierzenia, w dyrekcji szkoły oraz u starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Ogromne zainteresowanie pokazało, że wystawa była „strzałem w dziesiątkę”.

- Pierwsza Wystawa Zwierząt Egzotycznych w Pile to przykład jak z powodzeniem realizowane są inicjatywy oddolne w naszych szkołach. Gratuluję Klaudii Kursewicz podjęcia wyzwania jakim, było przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. Frekwencja, mimo niesprzyjającej pogody dla tego typu przedsięwzięć, pokazała, że należy organizować takie wystawy. Gratulacje należą się też Zespołowi Szkół Gastronomicznych w Pile – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Klaudia Kursewicz jest uczennicą ZSG w Pile i pomysłodawczynią przedsięwzięcia.

- Pomysł wystawy zwierząt egzotycznych wziął się z serca, pasji do nich, ale również dlatego, że chciałam pokazać pilanom, że nie żyjemy tylko psami i kotami. Nie wiedziałam jednak, gdzie można zorganizować wystawę, do kogo się zgłosić itd. Skontaktowałam się z panem starostą Eligiuszem Komarowskim, i tak przy wsparciu dyrekcji Zespołu Szkół Gastronomicznych, zaczęliśmy wspólnie  działać – mówi Klaudia Kursewicz.

Na wystawie można było podziwiać ponad 70 zwierząt. Większość wystawców to mieszkańcy Piły i okolic, ale byli też i z Poznania. Jak się okazało wystawa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

- Nie spodziewaliśmy się, aż tak dużej liczby zwiedzających! Żaden z wystawców nie miał chwili na odpoczynek, bo ciągle ktoś był przy stoiskach. Wystawę jednak oceniam na 5, ponieważ wiem, że mogło być jeszcze lepiej. Przygotowując kolejną wystawę, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, postaramy się nadrobić niedociągnięcia i dodać pewne nowości. Chciałabym podziękować wszystkim wystawcom, bez których nie moglibyśmy zobaczyć tak wielu różnych i ciekawych zwierząt. Dziękuję także zwiedzającym za przybycie. Daliście nam motywację do zorganizowania drugiej, jeszcze lepszej edycji – mówi Klaudia Kursewicz.
 
Zapisz się na newsletter