Powiat Pilski zabiega o wpisanie hali przy ul. Pola do ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Gwarantowałoby to wysokie dofinansowanie jej budowy!

Data: 25-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski zabiega o wpisanie hali przy ul. Pola do ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Gwarantowałoby to wysokie dofinansowanie jej budowy! Budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego przy ul. W. Pola w Pile ma szansę na znalezienia się w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Pozwoli to Powiatowi Pilskiemu na pozyskanie maksymalnie wysokiej bo 70-procentowej dotacji na realizację tej inwestycji. Dlatego też Powiat Pilski rozpoczął już specjalną procedurę kwalifikacyjną, której jednym z elementów są konsultacje społeczne.

- Rozpoczęte 22 maja br. konsultacje, w których uczestniczył między innymi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Wachowiak,  to jeden z wymogów Ministra Sportu i Turystyki, by nasza inwestycja znalazła się w programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Umieszczenie hali przy LOMS w tym programie, umożliwi nam skorzystanie z 70-procentowej dotacji kwalifikowanych kosztów inwestycji. Budowa tego obiektu ma duże znaczenie nie tylko dla siatkarzy LOMS, ale również dla uczniów innych szkół oraz mieszkańców powiatu pilskiego, dlatego bardzo zależy nam na jej realizacji, oczywiście przy pozyskaniu maksymalnie wysokiej dotacji – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Plany budowy hali przy LOMS w Pile, mają duże wsparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, o czym zapewnił podczas spotkania konsultacyjnego, jego wiceprezes. To już kolejna służbowa wizyta osoby zawiadującej polską siatkówką w kwestii budowy tej hali. Warto przypomnieć, że w listopadzie poprzedniego roku gościł w Pile prezes PZPS Jacek Kasprzyk.
- Związek bardzo mocno wspiera inicjatywy powstawania nowych hal sportowych, które w przyszłości będą służyły społeczności lokalnej, szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji imprez sportowych i kulturalnych – mówił na spotkaniu Mirosław Wachowiak, wiceprezes PZPS.

Spotkanie konsultacyjne, które odbyło się 22 maja w auli I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim prócz władz Powiatu Pilskiego, również m.in. radni Rady Powiatu w Pile, przedstawiciele Gminy Piła, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.

- Bardzo mnie cieszy frekwencja podczas tego spotkania. Tyle osób zainteresowanych tematem hali pokazuje, że jest to bardzo istotna społecznie kwestia. Poza tym świadczy to również o silnej pozycji siatkówki w naszym powiecie i regionie – mówi Grzegorz Witkowski, pełniący obowiązki dyrektora LOMS w Pile.
   

Za podsumowanie spotkania posłużyło badanie ankietowe, przeprowadzone wśród jego uczestników. Zebrane w ten sposób wnioski zostaną wykorzystane przy ostatecznej weryfikacji tworzonego projektu. 
 
Zapisz się na newsletter