Starosta Pilski „Samorządowcem Przyjaznym Seniorom”!

Data: 20-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski  „Samorządowcem Przyjaznym Seniorom”! W uznaniu zasług dla środowiska seniorów, starosta pilski Eligiusz Komarowski został uhonorowany tytułem „Samorządowiec Przyjazny Seniorom”. Uroczystość nastąpiła 19 maja br. podczas odbywającej się w Wągrowcu I Europejskiej Konferencji Seniorów Województwa Wielkopolskiego „Senioriada”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była poseł do parlamentu europejskiego, Krystyna Łybacka.

- Bardzo dziękuję za tak zaszczytny tytuł. Jest on dla mnie szczególnie ważny, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak wartościowymi osobami są seniorzy. Wiele można się od nich nauczyć, wiele dowiedzieć. Z przyjemnością z nimi na co dzień współpracuję, podziwiam zapał, wiedzę i doświadczenie. Jednocześnie deklaruję, że seniorzy zawsze mogą na mnie liczyć i drzwi do mojego gabinetu są dla nich zawsze otwarte – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Jest to wyróżnienie, które pokazuje jak ważna dla pana jest grupa seniorów. Gorąco dziękuję za pana serce, za zrozumienie, i bardzo proszę, aby nadal był pan tak dobry dla seniorów jak dotychczas – mówiła europosłanka Krystyna Łybacka. - Panie Starosto – Pilanie dziękują i proszą o jeszcze – dodała Wiesława Sztaba, radna Rady Miasta Piły, współpracowniczka Krystyny Łybackiej.

W ciągu roku sprawowania funkcji starosty pilskiego, Eligiusz Komarowski dał się poznać jako przyjaciel seniorów, gotowy do regularnego wspierania starszych generacji. Za najświeższy przykład niech posłuży zainicjowana przez starostę adaptacja byłego kina „Iskra”, mieszczącego się w Pile przy ulicy Kilińskiego, które obecnie jest już siedzibą pilskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Formalne otwarcie odrestaurowanego lokum nastąpi za kilka tygodni.
 
Zapisz się na newsletter