Wokalne talenty nie tylko z Wielkopolski w MDK „Iskra”

Data: 14-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wokalne talenty nie tylko z Wielkopolski w MDK „Iskra” Ponad 50 wykonawców – wokalistów i zespołów muzycznych - zaprezentowało się w minioną sobotę w konkursie „Cztery pory roku w piosence”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile, a patronował mu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- To bardzo dobrze, że MDK „Iskra” jest miejscem, w którym pielęgnuje się talenty, między innymi poprzez takie wydarzenia jak ten konkurs. Jestem pełen uznania dla umiejętności wokalnych uczestników, i tego że chcą dzielić się swą pasją śpiewania z innymi. Życzę młodym artystom wielu występów na różnych scenach i samych sukcesów - mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Konkurs miał charakter regionalny. Uczestniczyli w nich wokaliści i zespoły muzyczne nie tylko z Piły i powiatu pilskiego, ale również reprezentanci szkół i ośrodków kultury m.in. z Poznania, Człuchowa, Trzcianki i Czarnkowa.
 
Wykonawców oceniało jury w składzie: Mirosław Nalepa i Przemysław Zdunek. Jak podkreślili, wybór laureatów nie był łatwy, z uwagi na bardzo wysoki poziom rywalizacji.
 
W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Martyna Chwojnicka, w kategorii gimnazjalistów drugie miejsce ex aequo wywalczyły Zuzanna Maruda i Zuzanna Tymper, a trzecie miejsce Michalina Zgaińska. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Paulina Pasternak. Gratulujemy!
 
Zapisz się na newsletter