Gala „Lider Sukcesu 2016”

Data: 10-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gala „Lider Sukcesu 2016”

Gratulujemy „Liderom Sukcesu”!

 

We wspaniale udekrowanej sali pilskiego hotelu „Gromada” 10 lutego 2017r. poznaliśmy dziś wieczorem nowych „Liderów Sukcesu”. Wyróżnienia, od trzynastu lat przyznawane przez zarząd powiatu w Pile, wypracowały już swoją markę i cieszą się dużym uznaniem.

- Życzę, aby ten rok był dla Państwa pasmem sukcesów, zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Żeby te wymarzone sukcesy można było osiągnąć, potrzeba mieszanki talentu, pasji, ciężkiej pracy i dobrego zdrowia. Przyda się również życzliwość ze strony innych osób i… uśmiech losu. Bo przecież odrobina szczęścia w prowadzonej przez Państwa działalności, niezależnie od reprezentowanej dziedziny, może tylko pomóc – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski. I dodał: - Drzwi do mojego gabinetu są dla Państwa otwarte. W miarę możliwości zawsze służę pomocą. Zarówno Wam, Drodzy Goście, z którymi mam zaszczyt spędzać ten wieczór osobiście, jak i wszystkim mieszkańcom. Nie tylko mi, ale także radzie i zarządowi powiatu bardzo zależy, żeby tworzyć na ziemi pilskiej coraz lepsze warunki do życia. Zabiegamy o nie wspólnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że razem zawsze można dokonać więcej. Razem łatwiej osiągnąć sukces i być jego liderem!

W tym roku statuetki „Lider Sukcesu” otrzymało 12 podmiotów, a 14 było do tego tytułu nominowanych. Trzy kolejne, nagradzane statuetką po raz drugi, zostały uhonorowane „Kryształowymi Liderami”. Tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego powędrował do Natalii Madaj, pochodzącej z Szydłowa mistrzyni olimpijskiej w wioślarstwie. Galę ubarwił wyjątkowy koncert Jacka Borkowskiego, doskonale znanego wokalisty i aktora.

***

Bohaterowie gali „Lider Sukcesu 2016”:

Kategoria: zdrowie i pomoc społeczna

Lider Sukcesu:

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Pile - W poprzednim roku obchodziła 25-lecie istnienia. OIPiP w Pile liczy prawie 3200 członków, a swoim zasięgniem obejmuje północną część Wielkopolski oraz powiat wałecki. Kładzie duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych położnych i pielęgniarek. Już ponad 2 tysiące członkiń ukończyło różne formy kształcenia podyplomowego, co jest jednym z najwyższych wskaźników w Polsce.

Nominowani:

Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile - Organizacja humanitarna, kojarzona przede wszystkim ze zbiórkami krwi, a tej – jak wiadomo – w szpitalach zawsze jest zbyt mało. Jeden z głównych organizatorów akcji „Podaruj serce – oddaj krew”, która odbędzie się w Pile już w najbliższy wtorek.

Krystyna Mirr - Bardzo aktywna i wielokrotnie honorowana prezes Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Pełni funkcję członka zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego w Pile. Również dzięki zaangażowaniu nominowanej, Wspólnota, z własnych zasobów finansowych wyremontowała chodnik przy wieżowcu, a budynek poddała termomodernizacji.

Kategoria: kultura i sztuka

Lider Sukcesu:

Chór Milenium przy Ujskim Domu Kultury - Żeński zespół muzyczny, działający od kwietnia 2000 roku. Jego założycielem i prezesem jest Estera Serówka. Obecnie rolę dyrygenta pełni Marek Frąckowiak. Chór koncertował już kilkaset razy w Polsce i za granicą. Laureat nagrody Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury w 2011 roku.

Nominowani:

Stowarzyszenie Plastyków AZYL - Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Pile, a jego członkami są artyści z całej Wielkopolski. Celem Stowarzyszenia jest umożliwienie rozwoju posiadanych przez artystów talentów i doskonalenie warsztatu artystycznego. Jego członkowie organizują plenery w różych miejscowościach, w kraju i zagranicą.

Piotr Brzezinski - Fotograf, pracownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku. Prowadzi koło fotograficzne „Oczy szeroko otwarte”, adresowane przede wszystkim do młodych mieszkańców ziemi wyrzyskiej. Pragnie zarazić swoją pasją innych. Jego prace są publikowane w wielu folderach promujących rodzinną gminę oraz w innych wydawnictwach.

Kategoria: edukacja i nauka

Lider Sukcesu:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile - Szkoła z ponad 70-letnim doświadczeniem w edukacji. Ściśle współpracuje z kilkudziesięcioma zakładami pracy, a także kołem naukowym Politechniki Poznańskiej. Realizuje liczne projekty, z „Czasem zawodowców” na czele. Absolwenci „Mechanika” to finaliści wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych. Uczniowie szkoły ratują życie, honorowo oddając krew i dbają o zdrowie, choćby poprzez członkostwo w „Klubie biegacza”.

Nominowany:

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile - Szkoła powstała w 2009 roku. Początkowo była otwarta jedynie na drużynę męską, obecnie jest placówką koedukacyjną. Trudno zliczyć wszystkie osiągnięcia uczniów Liceum. Tylko w minionym tygodniu juniorzy zdobyli tytuł mistrza Wielkopolski, a juniorki tytuł wicemistrza.

Kategoria: gospodarka i przedsiębiorczość

Lider Sukcesu:

Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu, Wytwórnia Pasz w Pile - Najnowocześniejsza tego typu inwestycja w kraju i w Europie oraz największa prywatna inwestycja ostatnich lat. Wytwórnia składa się z dwóch linii produkcyjnych pasz dla drobiu i trzody o łącznej wydajności 60 ton na godzinę oraz linii produkcji koncentratów o wydajności 5 ton na godzinę. W Zakładach zastosowano najnowocześniejsze urządzenia i zaawansowane, nieszkodliwe dla środowiska procesy technologiczne. Stosowane surowce oraz produkowane przetwory podlegają stałej kontroli jakościowej, prowadzonej przez laboratorium zakładowe.

Nominowani:

OPUS Design - Kreatywna agencja reklamowa, zajmująca się projektowaniem stron internetowych z indywidualną i unikatową grafiką, a także grafiką samochodową, produkcją banerów i plakatów, jak również produkcją szkła laminowanego na specjalne zamówienie.

Nieruchomości Furman - Sieć profesjonalnych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Firma istnieje od 25 lat i posiada swoje oddziały w Pile, Poznaniu, Złotowie, Chodzieży, Wałczu, Czarnkowie oraz Wągrowcu. Firma oferuje pośrednictwo w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości, jej wyceny i doradztwa finansowego. 

Kategoria: działalność społeczna i zawodowa

Lider Sukcesu:

Colours Factory Sp. z o.o. w Pile - Pilska drukarnia, uznana marka sektora poligrafii reklamowej, dysponująca bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym. Trafione inwestycje procentują kolejnymi prestiżowymi zleceniami, a kluczem do sukcesu jest wysoki standard obsługi klientów. Colours Factory zapracował na miejsce w rankingu Diamenty Forbesa.

Nominowani:

Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe SPRAWNI – RAZEM - Organizacja, która dba o równe szanse dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, organizując dla nich zawody sportowe i integracyjne. Wielkim sukcesem zakończyła się wyprawa reprezentantów Stowarzyszenia na warcabowe mistrzostwa świata w 2016 roku. Nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie Aleksandra Błażejewska, niezastąpiona prezes SPRAWNYCH – RAZEM. 

Rada Osiedla Górne - zaangażowanie Rady oraz mieszkańców osiedla walnie przyczyniło się do kolejnego sukcesu w Pilskim Budżecie Obywatelskim za 2016 rok. Dzięki oddanym głosom, na Górnym uda się zrealizować najwięcej zadań spośród wszystkich pilskich osiedli. Nowe oblicze zyskają między innymi okolice ulic Matwiejewa i Chopina.  

Kategoria: rolnictwo i ochrona środowiska

Lider Sukcesu:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie – Kształci w kierunkach: technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Od wielu lat Zespół Szkół w Brzostowie szczyci się świetnymi wynikami naboru do klas pierwszych. Posiada dobre zaplecze w postaci internatu, stołówki oraz bardzo dobrze wyposażonego gospodarstwa rolnego.

Nominowani:

Piotr Krauze Firma MIKOROL - Mieszkaniec Nieżychowa w gminie Białośliwie. W 2003 roku przejął po rodzicach gospodarstwo, które szybko rozwinął. Głównym profilem działalności jest produkcja mleczna. Rokrocznie przygotowuje w Nieżychowie „Dni Pola”. W swojej działalności kładzie duży nacisk na walory ekologiczne.

Marta Kubiak – kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Doskonale radzi sobie na stanowisku, szukając źródeł pomocy dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Głównymi beneficjentami działań Agencji są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne.

Kategoria: działalność gospodarcza prowadzona przy udziale środków z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego

Lider Sukcesu:

Aleksandra Szeremet – Wilczyńska – Dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile wykorzystała na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie projektowania, konstrukcji i szycia wyrobów w stylistyce skandynawskiej. Od maja 2014 roku nasz Lider wspaniale rozwinął swoją firmę, która z powodzeniem konkuruje ze znacznie większymi przedsiębiorcami. O „Creowni” nie tylko w Pile słyszało już bardzo wielu.

Nominowani:

Piotr Łassa - Dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, w 2009 roku rozpoczął działalność gospodarczą w zakresie usług stolarskich. W roku 2016 otrzymał refundacje stanowisk pracy montera mebli, dzięki czemu jego firma rozwinęła się jeszcze bardziej. 

Arkadiusz Krakowiak

Dotację na działalność w zakresie świadczenia usług ogólnobudowlanych otrzymał pod koniec 2014 roku, a rozpoczął ją na początku następnego. W rozwoju firmy panu Arkadiuszowi bardzo pomogły otrzymane w 2016 roku refundacje stanowisk pracy i kosztów wynagrodzenia.

Kategoria: sport i turystyka

Liderzy Sukcesu:

Klub Sportowy LZS Iskra Szydłowo - Rozgrywki piłkarskie w małym Szydłowie narodziły się zaraz po wojnie. Raz było lepiej, raz gorzej, ale nigdy tak dobrze jak teraz. Impuls do zmian dali Krzysztof Olecki (dzisiaj prezes) i Mieczysław Szczanowicz, główny sponsor, którzy w 2007 roku reaktywowali piłkarską sekcję. Iskra zaczęła od B klasy i błyskawicznie pięła się w górę. Od czterech lat z powodzeniem występuje w czwartej lidze, obejmującej swoim zasięgiem połowę województwa wielkopolskiego.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Wysoka - Czwartoligowiec, który historyczny, bo pierwszy w dziejach klubu awans na szczebel wojewódzki wywalczył niespełna dwa lata temu. Ambitna postawa na boisku skutkuje wieloma zwycięstwami oraz świetną promocją gminy i powiatu. GLKS Wysoka znany jest z doskonałej pracy z młodzieżą. Obecnie, oprócz drużyny seniorskiej, formę w wysockim klubie szlifują również żaki, orliki, młodziki, trampkarze i juniorzy, łącznie około 150 osób.

Klub Sportowy Pogoń Łobżenica – od dziesięcioleci prowadzi systematyczną działalność szkoleniową w zakresie piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy. Organizator rozgrywek, turniejów i innych wydarzeń o charakterze sportowym. Zaangażowanie ze strony sztabu szkoleniowego i zawodników oraz praca społeczna działaczy zaowocowały wielkim sukcesem – pierwszym w siedemdziesięcioletniej historii klubu awansem do czwartej ligi piłki nożnej.

Nominowana:

Klaudia Adamek - Jedna z najbardziej utalentowanych i utytułowanych lekkoatletek młodego pokolenia w Polsce. Tylko w 2016 roku zdobyła trzy złote medale rangi mistrzostw kraju i dwa medale na mistrzostwach Europy juniorek młodszych. Uprawia sprinty. Reprezentantka Klubu Sportowego Gwardia Piła.

Poza kategoriami:

1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu - Inwestycja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – „Wielkopowierzchniowy Wielobranżowy Skład Materiały Piła”, to budowa nowoczesnego centrum logistycznego na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Wartość inwestycji wynosi ponad 115 mln złotych. Termin zakończenia budowy planuje się na 31 maja 2017 roku, natomiast rozpoczęcie funkcjonowania przewidywane jest na IV kwartał 2017 roku.

Termopil-Bud Sp. z o.o. w Pile - Istniejące od dekady przedsiębiorstwo powstało dzięki biznesmenom kojarzonym z firmami Termotech i Pil – Building, Piotrem Tobołą i Ryszardem Hoffmanem. Na terenie samej Piły Termopil-Bud zadowolonym klientom oddał do użytku kilkaset mieszkań i bezustannie pracuje nad nowymi pomysłami, które później sprawnie realizuje. Firma prowadzi udaną współpracę z szeregiem banków oferujących kredyty hipoteczne oraz z niezależnymi doradcami finansowymi.

Kryształowy Lider Sukcesu:

Przedsiębiorstwo – Handlowo – Usługowe „AGA” Leszek Guderski w Nowej Wsi Ujskiej – Początki firmy sięgają 1991 roku. Obecnie dysponuje taborem samochodowym marek Volvo i Renault w ilości 21 sztuk o bardzo pokaźnej ładowności, dzięki czemu realizuje usługi transportowe najróżniejszego rodzaju. Pełnoprawny członek Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Firma współpracuje między innymi z Philips Lighting Poland, Amica Wronki, czy Vive Transport.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile - Podczas gdy wiele uczelni przeżywa kryzys wynikający z problemów demograficznych, pilska PWSZ wciąż się rozwija i coraz bardziej imponuje. Studia na różnych poziomach, współpraca międzynarodowa, tysiące zadowolonych studentów, coraz okazalsza baza to tylko skromny wycinek z bogatego życiorysu naukowej dumy ziemi pilskiej.

Nadnotecki Bank Spółdzielczy w Białośliwiu - Bank opiera swoją działalność wyłącznie na polskim kapitale. W październiku 2014 roku otrzymał Certyfikat Europejskiego Rejestru Renomowanych. Nadnotecki Bank Spółdzielczy to nie tylko świadczenie usług bankowych, to także wspieranie lokalnych przedsiębiorców, poprzez zlecanie im wielomilionowych inwestycji: budowę oddziału w Szydłowie, rozbudowę białośliwskiej centrali, remontu oddziałów w Osieku i Pile. Nasz laureat, sponsor wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i charytatywnych, obchodził w ubiegłym roku 90-lecie istnienia.  

Ambasador Powiatu Pilskiego

Natalia Madaj - Trudno o lepszego ambasadora niż złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, najważniejszej sportowej imprezy czterolecia. Ubiegłoroczny triumf Natalii Madaj w wioślarskiej dwójce uszczęśliwił nie tylko rodzinną gminę Szydłowo i powiat pilski, ale rozradował cały kraj. Złota wyprawa do Rio de Janeiro to ukoronowanie wspaniałej kariery, ale nie zakończenie. Życzymy kolejnych wielkich sukcesów, do Igrzysk w Tokio włącznie!

Zapisz się na newsletter