Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką”podpisane!

Data: 20-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką”podpisane!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile dołączyły do placówek współpracujących z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. W środę, 19 kwietnia, umowę patronacką parafowali: Eligiusz Komarowski – starosta pilski, prof. Donat Mierzejewski – rektor PWSZ w Pile oraz dyrektorzy obu szkół: Jacek Sikorski i Stanisław Ciołek.

- Ponadgimnazjalne szkoły prowadzone przez Powiat Pilski podpisały już prawie dwadzieścia umów i porozumień z uczelniami wyższymi. Dziś doszły dwie kolejne – tym razem z ambasadorem północnej Wielkopolski w zakresie szkolnictwa wyższego, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wierzę, że przyniesie ono oczekiwane skutki dla każdej ze stron. Budujące jest to, że wszyscy jesteśmy z jednego ośrodka i w ten sposób przyczyniamy się do wzmacniania integracji lokalnej – powiedział Eligiusz Komarowski tuż przed podpisaniem umów.

Prof. Donat Mierzejewski dodał: - Współczesny rynek potrzebuje coraz bardziej kompetentnego i wykwalifikowanego pracownika, dlatego dążymy do tego, żeby nasza współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi miała jak najszerszy zakres. Dziś nawet na stanowiskach produkcyjnych potrzebni są inżynierowie. Szkołom, które związały się z nami umowami, oferujemy to, co najlepsze: nasze laboratoria, naszych wykładowców. Dla nas wartością dodaną będzie informacja, jaka pójdzie w świat z waszych szkół, że warto u nas studiować kierunki zawodowe, warto być inżynierem, bo dzięki temu dużo łatwiej można znaleźć pracę.

Dyrektorzy szkół, Jacek Sikorski (ZSP nr 1) i Stanisław Ciołek (ZSP nr 3), byli zgodni w swoich wypowiedziach: - Jesteśmy wdzięczny uczelni i pracownikom Starostwa za to, że pomogli kierowanym przez nas szkołom parafować tak istotne dla nas dokumenty. Nasze placówki mają charakter zawodowy, więc mamy nadzieję, że kolejne lata pokażą, iż te umowy zdadzą egzamin i zadowolą każdego, kto je podpisywał.

Celem współpracy uczelni z obiema szkołami średnimi jest realizowanie kształcenia zawodowego na możliwie najwyższym poziomie. Uczelnia zobowiązuje się do wspierania realizacji celów dydaktycznych obu placówek, użyczenia specjalistycznych pracowni i laboratoriów do prowadzenia zajęć oraz pomocy w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogłyby wpływać na jakość funkcjonowania szkół. Umowa może również wzmocnić współpracę  pomiędzy samorządami – studenckim i uczniowskim.

Oprócz „Mechanika” i „Budowlanki”, umowy o współpracy z pilską PWSZ podpisały wcześniej także ZSP nr 2 w Pile, ZSP w Łobżenicy, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Zapisz się na newsletter