Cyfrowa geodezja

Data: 16-01-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski planuje informatyzację świadczonych usług, z czego skorzystają z pewnością zarówno mieszkańcy jak i pracownicy Starostwa. Pierwszym etapem jest przystąpienie do partnerskiego projektu „Cyfryzacja powiatowych zasobów geodezyjnych i  kartograficznych powiatów: Czarnkowsko – Trzcianeckiego, Pilskiego, Wągrowieckiego i Złotowskiego”.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego w dniu 9 grudnia 2016r. podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Projekt zakłada zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania narzędziowego, a także skanowanie zasobów geodezyjnych, ponadto   konwersję baz danych, dostawę i wdrożenie oprogramowania dla e-usług.