Emeryci byłego Urzędu Wojewódzkiego na spotkaniu w Starostwie

Data: 14-12-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Emeryci byłego Urzędu Wojewódzkiego na spotkaniu w Starostwie

Emerytowani pracownicy byłego Urzędu Wojewódzkiego w Pile i późniejszej pilskiej delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu gościli w Starostwie Powiatowym na spotkaniu wigilijnym. Jego organizatorem był zarząd koła nr 5 PZERiI przy delegaturze WUW z przewodniczącą Grażyną Białczyk. Gościem emerytów był starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Emeryci z byłego Urzędu Wojewódzkiego spotykają się co roku od czasów rozwiązania Urzędu Wojewódzkiego w 1998 roku. Na początku było ich ponad 120, teraz jest to ok. 80 osób. W tym roku w spotkaniu uczestniczyli m.in. trzej wicewojewodowie: Marian Pieścikowski - wicewojewoda w latach 1982-1984 gdy wojewodą był Bogdan Dymarek, Jan Śnioszek -  wicewojewoda w latach 1987-1989 gdy wojewodą był Zbigniew Rosiński oraz Ireneusz Krupka, który funkcję wicewojewody sprawował w latach 1988-1991 za czasów wojewody Zbigniewa Rosińskiego i później Waldemara Jordana. W spotkaniu uczestniczył także Czesław Pachowicz związany z pilskim Urzędem Wojewódzkim od 1976 roku, wieloletni dyrektor i dyrektor generalny Urzędu.

- Spotkanie wigilijne jest dla nas przede wszystkim okazją do wspomnień. A mamy co wspominać. W murach tego budynku spędziliśmy wspaniałe chwile, tu zawiązywały się znajomości i przyjaźnie na wiele lat, nawet na całe życie. Wiele z osób obecnych na spotkaniu związana była z pilskim Urzędem Wojewódzkim od chwili powołania go w 1975 roku, aż do jego likwidacji w 1998 roku. To wiele wspaniałych kart z historii naszego miasta i regionu – powiedział Czesław Pachowicz, były dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Pile.

Gościem spotkania wigilijnego emerytowanych pracowników byłego Urzędu Wojewódzkiego w Pile był starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- To dla mnie szczególny czas, gdy mogę się z państwem spotkać i zapewniam, że zawsze znajdziecie tu gościnną atmosferę. Sam budynek, tak charakterystyczny dla Piły, gdzie kiedyś państwo pracowaliście, a dziś funkcjonuje Starostwo Powiatowe w Pile, też zasługuje na docenienie. Niebawem złożymy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu o środki na jego termomodernizację. Dzięki temu nabierze on nowego, wspaniałego blasku – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Spotkanie wigilijne emerytowanych pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Pile uświetnił występ Urszuli Belki oraz zespołu „Seniority”, nagrodzonego w bieżącym roku przez starostę pilskiego za szczególne osiągnięcie w dziedzinie upowszechniania kultury.