„Zderzenie” z młodą literaturą

Data: 16-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Zderzenie” z młodą literaturą

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyła się promocja Nowej Antologii Poezji i Prozy „Zderzenie”. Gratulacje wydawcy książki Zuzannie Przeworskiej oraz jej autorom złożyli – starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

- Szanuję ludzi z pasją i wiem, że takim osobom należy pomagać, a na pewno nie przeszkadzać – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski. Jako Powiat Pilski będziemy Państwa wspierać i cieszę się, że możemy gościć was w naszej jednostce na co dzień i od święta. Dziś gratuluję wszystkim autorom oraz pani Zuzannie Przeworskiej, bo zawsze musi być ktoś, kto wyłuska diamenty i pokaże je innym. Życzę wam dalszych sukcesów, ale bez względu na to jak daleko zajdziecie, to już teraz możecie być dumni  z tego, że wyróżniacie się z ogółu. My również jesteśmy z was dumni.

- Zawsze podziwiam ludzi, którzy robią coś ponad przeciętność, a Państwo takimi ludźmi jesteście – mówił Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. – Życzę wam, aby ten dzisiejszy dzień służył waszemu rozwojowi i kolejnym osiągnięciom literackim.

W antologii, liczącej 264 strony, swoją twórczość: proza, poezja, miniaturki literackie, poetyckie dedykacje, fraszki-igraszki, prezentuje 21 autorów związanych z Klubem Literackim „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, wśród których są laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich, a także autorzy i współautorzy książek: Ewa Banach, Laura Chuchla, Adam Cieślewicz, Edmund Muscari Czynszak, Marta Dec, Zuzanna Golec, Weronika Ignaciuk, Waldemar Jagliński, Aleksandra Kamińska, Aleksandra Leniec, Adam Marczyk, Nina Paśniewska, Weronika Pytlarz, Andrzej Jan Rubik, Paulina Rudel, Małgorzata Syrek, Marta Tzschentke, Kinga Wasilewska, Martyna Misterkiewicz, Emilia Szymańska i Natalia Adamczyk. Antologię wzbogacają ilustracje poety Waldemara Jaglińskiego. Książkę graficznie opracowała młoda autorka z Piły - Marta Dec.

- W tej antologii znajdą państwo bogactwo poetyckiej wyobraźni i ciekawej refleksji nad sobą i światem - mówiła Zuzanna Przeworska. - Zapraszam do przygody z tą intrygującą młodą literaturą. Warto zanurzyć się w panoramiczny świat dużych i małych odkryć autorów „Zderzenia”, by w zderzeniu słów i postaw, odnaleźć siebie i swoją wizję świata.

Podczas promocji antologii „Zderzenie”, autorzy prezentowali wybrane fragmenty swojej twórczości. Spotkanie uświetniły solistki ze Studia Piosenki MDK „Iskra” w Pile. Książkę można nabyć w księgarni Jana Lusa w Pile oraz poprzez Internet.