MTB Mundurowych

Data: 06-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

MTB Mundurowych

Wczoraj w Wyrzysku  odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów i Służb Mundurowych w kolarstwie górskim. Był to Maraton MTB pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Starosty Pilskiego. Przedsięwzięcie sportowe wsparł także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego a organizacyjnie Komendant Powiatowy Policji w Pile.Już po raz drugi w Wielkopolsce, w Wyrzysku policjanci rywalizowali w kolarstwie górskim. W ramach największego cyklu wielkopolskich imprez rowerowych BIKE CROSS MARATON GOGOLMTB 2016 odbyła się konkurencja branżowa dla policjantów, a także dla przedstawicieli innych służb mundurowych.

Funkcjonariusze na co dzień służący w wielkopolskiej Policji, Straży Pożarnej, w Służbie Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego itp. zamienili mundur na stroje kolarskie i stanęli  na linii startu, by powalczyć o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Starosty Pilskiego, a tym samym o tytuł mistrzowski najlepszego policjanta i policjantki, a także przedstawiciela innych służb mundurowych w kolarstwie górskim. W rywalizacji udział wzięło blisko 50 funkcjonariuszy z całej Polski, którzy do pokonania mieli 30 kilometrową trasę.

Wśród najlepszych znalazła się pilska policjantka Anna Starzyńska, aktualna mistrzyni Polski Policji w Maratonie MTB, która w Wyrzysku wywalczyła trzecie miejsce wśród policjantek, a w klasyfikacji ogólnej kobiet piąte.

- Nie łatwo było mi połączyć rolę zawodnika i współorganizatora tego wyścigu, ale cieszę się, że po raz drugi stanęłam na podium Maratonu (w ubiegłym roku zajęłam drugie miejsce) tym bardziej, że trasa była wymagająca, rzeczywiście godna mistrzostw Wielkopolski – mówi mł. asp. Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Rywalizacja była na wysokim poziomie, ale przebiegała we wspaniałej sportowej atmosferze.

Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak oraz Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podziękowali wszystkim funkcjonariuszom biorącym udział w zawodach za piękną i uczciwą rywalizację. Wręczyli też puchary zwycięzcom i upominki pozostałym uczestnikom Maratonu.

Klasyfikacja kobiet wśród funkcjonariuszy Policji:

1. Jędruszak Justyna (KWP w Gdańsku)

2. Jarząb Joanna (KMP w Lesznie)

3. Starzyńska Anna (KPP w Pile)

Klasyfikacja mężczyzn wśród funkcjonariuszy Policji:

1. Kołogryw Tomasz (KP w Szprotawie)

2. Marcinkowski Marcin (KPP w Obornikach)

3. Hojzler Krzysztof (KMP w Lesznie)

Klasyfikacja kobiet wśród przedstawicieli innych służb mundurowych:

1. Chimicz Eliza (ITD Poznań)

Klasyfikacja mężczyzn wśród przedstawicieli innych służb mundurowych:

1.Kominek Krzysztof (PSP Żagoń)

2. Brudnicki Dawid (WOMP w Bydgoszczy)

3. Nawrocki Michał (OSP Ostrów Wlkp.)

W całym Maratonie walczyło ponad 600 osób. Starosta Eligiusz Komarowski był również jednym z uczestników rywalizacji. Wraz z burmistrz Wyrzyska Bogusławą Jagodzińską wziął udział w wyścigu rodzinnym.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

Zapisz się na newsletter