Harcerstwo łączy pokolenia

Data: 30-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Harcerstwo łączy pokolenia

Od stu lat wielkopolska ziemia może liczyć na harcerzy. O tym, że są widoczni i wspierają wiele inicjatyw, przekonujemy się niemal przy każdym mniej lub bardziej spektakularnym wydarzeniu. W sobotę Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Piła zorganizował uroczyste obchody z okazji stulecia działalności w Wielkopolsce.

Najpierw był uroczysty apel przy pomniku Stanisława Staszica, patrona Hufca. Podczas spotkania delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Powiat Pilski reprezentowali: Przewodniczący Rady Marian Martenka, Starosta Mirosław Mantaj oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Jolanta Lubińska. Druga część obchodów została zorganizowana na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Pile. Tam, w wyjątkowej scenerii, obecni mieli okazję poznać drużyny i szczepy z regionu, zwiedzić bogatą wystawę i wspólnie zaśpiewać najbardziej znane harcerskie piosenki. Miłym akcentem było uhonorowanie Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa grupy zaproszonych gości. Wielkopolskim harcerzom życzymy, aby pielęgnowali tradycję, upowszechniali patriotyczne postawy oraz dawali dobry przykład nie tylko najmłodszym pokoleniom.