Prace dobiegły końca

Data: 26-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prace dobiegły końca

Działania remontowe rozpoczęły się w kwietniu. Właśnie wtedy ruszyły prace związane z realizacją inwestycji pod nazwą „Modernizacja Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile uwzględniająca potrzeby czytelnika niepełnosprawnego – ostatni etap”. Odbiór robót nastąpił dzisiaj. Efekt robi wrażenie – warto się przekonać na własne oczy.

Prace modernizacyjne w Budynku Głównym Biblioteki przy ul. Buczka w Pile objęły zakup i montaż windy zewnętrznej, remont klatki schodowej, przebudowę wejścia i wykonanie elewacji z dociepleniem. Do zrobienia pozostaje tylko renowacja nawierzchni i chodników przy Bibliotece. Inwestycję współfinansowały: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (120 000 zł), Powiat Pilski i Miasto Piła (po 60 000 zł). Biblioteka wyłożyła ze środków własnych kwotę 180 000 zł. Jak informuje dyrektor placówki, Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dzięki remontowi bariery architektoniczne w Bibliotece Głównej zostały całkowicie zlikwidowane. Ważny jest także walor oszczędnościowy – można przypuszczać, że termomodernizacja wpłynie na obniżenie kosztów zużycia energii. Ponadto obiekt prezentuje się bardzo okazale od zewnątrz, zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej.