Tworzyli własne plakaty

Data: 24-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tworzyli własne plakaty

Sobota była pracowitym dniem dla Jana Bajtlika, ilustratora książek dla dzieci, który uczestniczył w kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Książka jest O.K.!” Tym razem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprosiła gościa, który zaangażował najmłodszych w tworzenie plakatów. Pan Jan jest autorem  książki „Europa pingwina Popo” i innych pozycji dla dzieci, oraz wielokrotnie nagradzanym w konkursach na plakat  członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. W sobotę rysownik uczestniczył w dwóch spotkaniach – na terenie filii nr 1 Biblioteki w Pile oraz przy świetlicy wiejskiej w Krostkowie (gm. Białośliwie). Dzieci były szczęśliwe, mogąc rozwijać swoje umiejętności u boku tak wspaniałego projektanta.

Honorowy patronat nad akcją „Książka jest O.K.!” sprawują Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Prezydent Piły Piotr Głowski.