Występ Chóru atrakcją obchodów

Data: 19-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Występ Chóru atrakcją obchodów

W ramach 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Starosta Pilski zaprasza mieszkańców powiatu (i nie tylko) na szereg okolicznościowych spotkań i wydarzeń. Dziś o jednym z nich – koncercie w wykonaniu Wyrzyskiego Chóru Męskiego pod dyrekcją dra Piotra Jańczaka.Występ zespołu chóralnego z Wyrzyska rozpocznie się w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (ul. Okrzei 11) w sobotę, 10 listopada o godz. 17:00. Koncert będzie również formą promocji płyty „Wojenka cudna Pani”, którą tego dnia można nabyć w kwocie 20 złotych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wyrzyski Chór Męski powstał w 1999 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Doktor Sztuki Muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura Piotr Jańczak, związany z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, natomiast funkcję prezesa pełni Adam Nowak. Chór zdobył ponad 40 nagród podczas festiwali w Polsce i za granicą (między innymi we Włoszech, Austrii, Czechach i Bułgarii). Przed kilkoma miesiącami, w maju, zajął trzecie miejsce w bardzo prestiżowym XXXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2012” w Białymstoku.

Zespół posiada bardzo zróżnicowany i atrakcyjny repertuar a’capella oraz wokalno – instrumentalny. O jego możliwościach już wkrótce będziemy mogli przekonać się sami. Warto zarezerwować sobie część listopadowego popołudnia i spędzić go, wsłuchując się w wyjątkową muzykę wyjątkowego Chóru.