Autobusy miejskie z Piły dojadą do sołectwa Nowa Zawada

Data: 16-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Autobusy miejskie z Piły dojadą do sołectwa Nowa Zawada Świetne wieści dla mieszkańców sołectwa Nowa Zawada w gminie Szydłowo. Prawdopodobnie od 1 marca do miejscowości tej dojeżdżać będą autobusy miejskie z Piły.

- W środę 15 lutego wydaliśmy zgodę na korzystanie z "naszych" przystanków autobusowych przez pilski MZK. To oznacza, że możliwe będzie przedłużenie trasy autobusu linii nr 1 właśnie do Nowej Zawady. Mamy również wniosek o wydanie zezwolenia na wykonywanie tych przewozów. I postaramy się wydać decyzję tak szybko, jak to tylko możliwe, by autobusy na wydłużonej trasie mogły kursować już od 1 marca - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Zgodnie z planami, do Nowej Zawady wykonywanych będzie sześć kursów autobusami linii nr 1. Będą się one odbywały w godzinach porannych i popołudniowych, co umożliwi mieszkańcom łatwy dojazd w kierunku Piły i z powrotem.

Uruchomienie kursów na wydłużonej trasie będzie możliwe, dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Szydłowo.