Laureaci konkursu historycznego „Łobżenica - moja mała Ojczyzna”

Data: 25-01-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci konkursu historycznego „Łobżenica - moja mała Ojczyzna” W sali Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy odbył się kolejny konkurs historyczny „Łobżenica – moja mała Ojczyzna". W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Wiktorówka, Fanianowa, Dźwierszna i Łobżenicy. Sześciu laureatów konkursu w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Torunia.

Głównym organizatorem konkursu jest Grażyna Kukułka. Jego celem jest popularyzacja wśród najmłodszych mieszkańców wiedzy o historii, kulturze i lokalnych tradycjach Gminy Łobżenica.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej - dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych wystartowało 8 uczniów, a w starszej, czyli klas VII-VIII uczestników było 17. Konkurs miał formę testu - osobnego dla obu kategorii wiekowych.
Za ocenę prac odpowiadało jury w składzie: Grażyna Kukułka, Zdzisława Bosak-Kawa, Krzysztof Poznań, Barbara Dubiela, Barbara Stepa, Marta Konek i Małgorzata Szcześniak.

Laureaci konkursu:
Kategoria klas IV – VI
1. miejsce: Antoni Biskupiak - SP Łobżenica2. miejsce: Marta Czyż - SP Wiktorówko3. miejsce: Zofia Maciejewska- SP Łobżenica.
Wyróżnienia: Wiktor Wojciechowski i Miłosz Strzelczyk obaj z Wiktorówka.
Kategoria klas VII-VIII
1. miejsce: Antonina Lewczan- SP Fanianowo2. miejsce: Daria Jaster- SP Wiktorówko3. miejsce: Zuzanna Wojciechowska - SP Wiktorówko.
Wyróżnienia: Kalina Jóźwicka z Dźwierszna, Anna Dróbka z Wiktorówka i Maja Niewiadomska z Fanianowa.

Nagrody dla uczestników ufundowali: Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, Gmina Łobżenica, Towarzystwo Miłośników Łobżenicy, LGD Krajna nad Notecią oraz Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Sześciu laureatów konkursu w czerwcu pojedzie na wycieczkę do Torunia!