Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiat dołoży do remontu drogi Zawada-Piła ponad milion złotych

Data: 11-09-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat dołoży do remontu drogi Zawada-Piła ponad milion złotych We wtorek, 10 września na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano zmian w budżecie, aby jak najszybciej wykorzystać środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi Zawada - Piła. Powiat otrzymał na to zadanie blisko 1,6 mln zł, teraz zapewnił wkład własny w wysokości ponad 1 mln zł.

Przypomnijmy, Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu zatwierdził podział środków z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Do północnej Wielkopolski trafiło ponad 61,5 mln zł, w tym Powiat Pilski pozyskał ponad 8 mln zł! Pieniądze zostaną przekazane zarówno na remonty dróg gminnych, jak i powiatowych.

Na liście zadań w powiece pilskim znalazły się cztery inwestycje, wśród nich - przebudowa drogi powiatowej Zawada-Piła. Przyznane dofinansowanie wynosi 1 569 411 zł, a planowany koszt modernizacji to około 2,6 mln zł.

Aby remont drogi rozpoczął się jeszcze w tym roku, potrzebne było zapewnienie całości środków. Eligiusz Komarowski, starosta pilski, zapowiedział zwołanie sesji nadzwyczajnej, by jak najszybciej dokonać zmian w budżecie. Radni poparli wniosek Zarządu dotyczący dofinansowania remontu w wysokości 1 mln 48 tys. zł.  
- W takich sytuacjach potrzebne są szybkie i zdecydowane działania. Otrzymaliśmy ogromny zastrzyk pieniędzy, mam nadzieję, że inne samorządy w naszym powiecie, podobnie dobrze wykorzystają dodatkowe środki z budżetu państwa. Już niebawem zamierzamy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje to zadanie – zapowiada starosta.   

Droga Zawada – Piła ma długość oko 3,7 km. W latach 2016-2017 Powiat Pilski z własnych środków wyremontował już jeden odcinek, teraz prace będą odbywać się na długości blisko 2 kilometrów na terenie gminy Szydłowo. Droga zyska nową nawierzchnię, wzdłuż niej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa i bezpieczne przystanki autobusowe. Na modernizowanym odcinku powstaną trzy przejścia dla pieszych. Jeśli warunki pogodowe pozwolą prace powinny ruszyć i zakończyć się jeszcze w tym roku.

Więcej na temat środków przyznanych na remont dróg z Funduszu Dróg Samorządowych TUTAJ
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group