Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Bogaty program półkolonii w MDK "Iskra", zorganizowanych po raz pierwszy przez Powiat Pilski

Data: 12-07-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bogaty program półkolonii w MDK "Iskra", zorganizowanych po raz pierwszy przez Powiat Pilski Po raz pierwszy w historii powiatu pilskiego z inicjatywy Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile zorganizowano w tym roku półkolonie. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
- Odbyły się w sumie dwa tygodniowe turnusy. Koszty nie były wysokie, a dzieci miały zapewnione wyżywienie i opiekę od 8. rano do godziny 16. W tym czasie miały również bogato wypełniony czas zajęć. To debiut Powiatu jeśli chodzi o zorganizowanie półkolonii. Widząc zainteresowanie rodziców i zadowolenie dzieci, nie mam wątpliwości, że był on udany – mówi starosta.   

Koloniści nie tylko uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli MDK, ale również w licznych wycieczkach, które miały walor edukacyjno-poznawczy. Odwiedziły Szkołę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Powiatową Policji w Pile. Były w kinie, grali w kręgle, pojechali na Lawendowy Len, znajdujący się pod Piłą, gdzie posmakowały lawendowej lemoniady.  

Na koniec były z wizytą w Starostwie Powiatowym w Pile. Najpierw podzieliły się ze starostą Eligiuszem Komarowskim swoimi wrażeniami, potem zwiedzili schron znajdujący się w podziemiach budynku, na koniec poznały nową ścieżkę edukacyjną, wybudowaną nieopodal Starostwa, przy wejściu na pilską Wyspę.

Lekcja z ekologii  
Ścieżka powstała w ramach projektu „Eko-Edukacja w powiecie pilskim” realizowanego przez Powiat Pilski razem z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Nadleśnictwem Kaczory. To projekt, na który Powiat Pilski zdobył unijne dofinasowanie w wysokości ponad 1 mln 197 tys. zł, przy całkowitej jego wartości blisko 1 mln 733 tys. zł.
Ścieżka to jedno z wielu przedsięwzięć w ramach tego projektu. Ma ogromny walor edukacyjny przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, a  urządzona jest w bardzo atrakcyjny sposób. Znajduje się tu na przykład tablica edukacyjna, nie tylko z motywami graficznymi, informującymi jak segregować odpady, ale również z modułem dźwiękowym. Stoją tu liczne ławki oraz stół z motywami graficznymi, dzięki którym można poznać bogactwo przyrody powiatu pilskiego.  

Lekcję dla dzieci poprowadził nauczyciel chemii w ILO w Pile Tomasz Wołowiec, który pokazywał dzieciom różne materiały i tłumaczył, jak je segregować i do jakich pojemników wrzucać. Dzieci były zachwycone.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group