„Budowlanka” najlepsza w zawodach z pierwszej pomocy

Data: 15-04-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Budowlanka” najlepsza w zawodach z pierwszej pomocy W udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej podczas rejonowych mistrzostw szkół średnich najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

W finale, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile wzięły udział cztery pięcioosobowe drużyny. Uczniowie najpierw musieli rozwiązać test z wiedzy o ratowaniu ludzkiego życia, potem wykonać niełatwe zadania praktyczne.
- Kiedy pojawia się stres, mimo dużej wiedzy teoretycznej, wykonanie czynności przywracających życie nie jest łatwe – przyznaje Mirosław Welc, prezes Rejonowego Oddziału PCK w Pile, główny organizator mistrzostw, które odbyły się już po raz 27.
Zwycięska drużyna „Budowlanki” będzie reprezentować powiat pilski na zawodach okręgowych.

Wszystkim uczniom wysokich umiejętności w ratowaniu ludzkiego życia pogratulował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
Współorganizatorem XXVII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy było Starostwo Powiatowe i PWSZ w Pile. Po mobilnych akcjach zbiórek krwi to kolejne wspólne przedsięwzięcie PCK, Starostwa Powiatowego - Powiatu Pilskiego i PWSZ w Pile, które ma na celu popularyzację idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Klasyfikacja:
Zespół Szkół Budowlanych w Pile – I miejsce