09.03 2023 Kultura

Otwarcie wystawy poświęconej Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu

Strona opisująca otwarcie wystawy poświęconej Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu
Powiat Pilski oraz Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego zapraszają na wernisaż Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki Współczesnej
"Pater Patriae. Wyszyński". Wernisaż odbędzie się w czwartek, 9 marca, o godz. 19.00.

Swój udział w wernisażu potwierdził JE ks. bp Zbigniew Zieliński – Biskup Koszalińsko – Kołobrzeski, który sprawuje Patronat Honorowy nad tą wyjątkową ekspozycją.
W wystawie biorą udział zaproszeni twórcy z różnych regionów Polski, m. in. z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Zakopanego, Lublina, Przemyśla, Wrocławia, Poznania, Piły, Łodzi, Kielc, Częstochowy, Zamościa, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy i innych (85 artystów).
Zgromadzono 121 prac artystycznych wykonanych w różnych technikach malarskich, rysunkowych, graficznych i fotograficznych, rzeźbiarskich i multimedialnych wykonanych specjalnie w związku z okolicznością beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego.
Realizując tę wystawę organizatorzy i uczestnicy pragną uczcić beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwrócić
uwagę na znaczenie tego wydarzenia, przypomnieć postać Prymasa Tysiąclecia, Jego zasługi dla Kościoła i Polski w trudnym czasie reżimu komunistycznego i ateistycznej propagandy.

Data wydarzenia: 09.03.2023 19:00 - 09.03.2023 21:00