Konwent Samorządowy na temat bezpieczeństwa mieszkańców

Data: 30-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

jednym z punktów konwentu bya wideokonferencja z przedstawicielem wojewody 29 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się Konwent Samorządowy, podczas którego omówiono wiele ważnych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa mieszkańców gmin Powiatu Pilskiego.
Jednym z kluczowych punktów spotkania była wideokonferencja z przedstawicielem Wojewody Wielkopolskiego Dariuszem Dymkiem. Tematem wideokonferencji było przedstawienie i omówienie systemu łączności mobilnej umożliwiającej przetwarzanie informacji niejawnych do klauzuli „zastrzeżone (SKR-Z)” w oparciu o system CATEL. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z gmin powiatu pilskiego, na czele z Arkadiuszem Kubichem, wicestarostą pilskim.