Gratulacje dla laureatów wyjątkowego konkursu

Data: 28-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konkurs zorganizowany był dla uczniów szkół podstawowych, łączył umiejętności językowe z ważnym przeslaniem na rzecz ochrony środowiska Starosta pilski Eligiusz Komarowski nagrodził laureatów Powiatowego Konkursu Plastyczno-Językowego CLEVER CLIMATE ACTIONS zorganizowanego przez Salezjańską Szkołę Podstawową w Pile, nad którym objął Patronat Honorowy.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych z całego powiatu, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej z hasłem w języku angielskim promującym ochronę środowiska.
- Takie przedsięwzięcia zawsze wspieram. To był wspaniały pomysł, aby połączyć naukę języków obcych z artystycznym talentem i jakże ważnym przesłaniem, jakim jest dzisiaj ekologia – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Na konkurs wpłynęło blisko 70 prac.
- Wszystkie były wspaniałe, podobnie jak wspaniale było nagrodzić zwycięzców i im pogratulować. To zawsze wzruszający moment – dodaje starosta.
W ramach Patronatu Honorowego starosta ufundował upominki dla laureatów.

Laureaci konkursu:
W kategorii klas 0-3 nagrody otrzymali:
- Helena Skowrańska Salezjańskie Przedszkole im.św.Dominka Savio
- Patryk Kubica z kl.2 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej
- Gabriela Kułaga z kl.1 Zespołu Szkół im.J.Korczaka w Szydłowie
wyróżnienia:
- Jędrzej Iwiński i Karolina Węglarczyk Przedszkole nr. 18 im. Kubusia Puchatka.

W kategorii klas 4-6:
- III miejsce Stanisław Balcerowicz Salezjańska Szkoła Podstawowa
- II miejsce Zofia Sieniawska Szkoła Podstawowa nr 3
- I miejsce Małgorzata Tecław Szkoła Podstawowa nr 7.

W kategorii kl. 7-8:
- III miejsce Marta Baranowska Szkoła Podstawowa nr 3
- II miejsce Marco Meier Szkoła Podstawowa nr 3
- I miejsce Mikołaj Kaczmarek Szkoła Podstawowa nr 11.