Nagrody dla laureatów Olimpiady Ekologicznej

Data: 24-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagrody dla laureatów Olimpiady Ekologicznej W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile nagrodziliśmy laureatów olimpiad ekologicznych, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich.
Zmagania były trudne i długie. Najpierw odbyły się na etapie powiatowym. Olimpiada ekologiczna powiatu pilskiego odbyła się już 21. raz i w tym roku, tylko w samym finale, wzięło w niej udział ponad 120 uczniów!

Kolejnym wyzwaniem była olimpiada na etapie ponadregionalnym, w której wzięli udział zwycięzcy z powiatów północnej Wielkopolski.
Oba finały odbyły się w naszym Centrum Powiatowym Iskra w Pile, podobnie jak gala laureatów. Gratulacje złożyli i nagrody wręczyli Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

- Nagrody i gratulacje to zawsze najprzyjemniejszy moment dla uczestników takich konkursów. To ogromna dla nich satysfakcja i kolejna motywacja do zdobywania wiedzy. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi interesuje się ekologią i ochroną środowiska, a edukacja w tym temacie staje się priorytetowa. Gratuluję jeszcze raz wszystkim laureatom i uczestnikom olimpiad. Warto nadmienić, że uczniowie ze szkół powiatu pilskiego wykazali się znakomitą wiedzą – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W finale ponadregionalnym I miejsce wśród uczniów klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zajął Wiktor Buchelt ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej, wśród uczniów klas 7-8 wygrała Michalina Wamke ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. W zmaganiach uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Zuzanna Kasner z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile I LO w Pile.

Gratulacje!