Nagrody dla stowarzyszeń z powiatu pilskiego

Data: 23-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w konkursie obejmującym całą Wielkopolskę nagrodzono 4 stowarzyszenia z powiatu pilskiego Cztery stowarzyszenia działające na terenie gmin powiatu pilskiego zostały nagrodzone w wielkopolskim konkursie Działania Godne Uwagi. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju.

Łącznie ocenianych było 99 inicjatyw z całej Wielkopolski. Odebranie nagród i wyróżnień odbyło się 21 listopada w Urzędzie Miasta w Poznaniu.

Pierwszą nagrodę w subregionie pilskim zdobyło Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Nasza Zawada za projekt „Sztuka wikliną pleciona w trzech wsiach”.
Wyróżnienia otrzymali:
- Aktywni działacze na rzecz Sołectwo Śmiłowo za projekt „Rowerowo na sportowo”,
- KGW Dobrzyniewo za „Święto Dyni”,
- Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwo Leżenica - Kolonia za projekt „Mieszkańcy Sołectwa Leżenica-Kolonia odkrywają tradycje swoich przodków”.

Dodatkowo Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwo Leżenica - Kolonia wywalczyło główną nagrodę internautów, zdobywając blisko 1500 głosów!

- Gratuluję wszystkim stowarzyszeniom, które skutecznie pozyskują dotacje z różnych źródeł na realizację swoich pomysłów. Bardzo cenię sobie współpracę ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi ponieważ są one efektem aktywności mieszkańców chcących zmieniać swoje otoczenie i życie. Wielkie brawa! Jesteście wizytówką powiatu pilskiego! Robicie wielkie rzeczy w swoich małych Ojczyznach! – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski wspiera stowarzyszenia nie tylko finansowo, ale również merytorycznie oferując np. pomoc przy rejestracji czy innych sprawach administracyjnych, a także organizując dla nich szkolenia.