Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego

Data: 22-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

władze powiatu pilskiego podziękowały pracownikom socjalnym za oddaną pracę 21 listopada w centrum Powiatowym Iskra w Pile uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego.
Było to święto wszystkich pracowników pomocy społecznej, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się pomaganiem osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Dbają o nich i robią wszystko, aby poprawić im jakość życia.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Pilski, Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczych i wielu innych instytucji, które zajmują się pomocą społeczną. Gratulacje oraz podziękowania złożyli im przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Dziękujemy Wam za wspaniałą i oddaną pracę socjalną, opiekuńczą, rehabilitacyjną, za ogromne serce i poświęcenie dla swoich podopiecznych. Wasza praca dla drugiego człowieka czyni świat lepszym – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Na uroczystości obecna była także Anna Skupień dyrektor PFRON oddziału w Poznaniu, której podziękowano za wsparcie programów realizowanych przez jednostki pomocy społecznej dla ich  podopiecznych.

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile realizuje zadania pomocy społecznej dla osób potrzebujących wsparcia, również z różnymi niepełnosprawnościami, poprzez wiele instytucji, których pracę koordynuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile.

Prowadzi 5 Domów Pomocy Społecznej:
- w Dębnie dla mężczyzn niesprawnych intelektualnie – 120 miejsc,
- w Chlebnie – dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie - 80 miejsc,
- w Falmierowie - dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie – 80 miejsc,
- w Pile - dla osób przewlekle somatycznie chorych – 70 miejsc,
- w Rzadkowie - dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – 66 miejsc.
Są to placówki całodobowej opieki. Mieszka w nich obecnie 450 osób.

Poza tym wspiera działalność 6 Warsztatów Terapii Zajęciowej (placówek dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 16 rok życia):
w Leżenicy, Ujściu, Liszkowie, Morzewie, dwóch WTZ w Pile.

Prowadzi także Środowiskowy Dom Samopomocy w Pile, dwie Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze – w Pile i w Osieku  nad Notecią. W ramach zadań z zakresu pomocy społecznej funkcjonuje jeszcze Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Pile.

W placówkach tych pracuje 465 osób, a ze wsparcia jednostek dziennej i całodobowej pomocy korzysta 697 osób.