Konwent samorządowy na temat rynku pracy w powiecie pilskim

Data: 21-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konwent poświęcony był promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy 17 listopada odbył się on-line Konwent Samorządowy dotyczący „Programu promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy w powiecie pilskim na lata 2023-2032” stanowiącego część Strategii rozwiązywania problemów społecznych.
Udział w nim wzięli przedstawiciele gmin Powiatu Pilskiego oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile,  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile – Ewa Dorna, kierownik Działu Usług Rynku Pracy w PUP – Monika Gruntkowska i kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy w PUP – Lidia Zielińska.

Celem Konwentu było przedstawienie założeń Programu, omówienie celów i zadań mających wpływ na poprawę lokalnego rynku pracy, a także uwzględnienie ewentualnych propozycji zmian zgłoszonych przez zaproszonych gości.

Powiatowy Program promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy jest dokumentem długookresowym, który poprzez wyznaczenie działań priorytetowych pozwala na usystematyzowanie i ukierunkowanie podejmowanych działań mających na celu rozwój i promocję zatrudnienia przy uwzględnieniu różnych płaszczyzn oraz zależności, które wzajemnie się ze sobą ścierają.

W ramach Konwentu Dyrektor PUP w Pile oraz kierownicy Działów zaprezentowały analizę społeczno-gospodarczą powiatu pilskiego w latach 2016-2022, w tym gospodarkę, edukację, demografię i bezrobocie. Ponadto przedstawiono analizę SWOT, zadania do realizacji oraz mierniki monitorowania stopnia realizacji założeń wraz ze źródłami finansowania.

Program stanowi dokument mający na celu poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy, co możliwe będzie poprzez efektywne i skuteczne wdrażanie zaprezentowanych założeń.