Piknik Rodzinny o bezpieczeństwie na drogach

Data: 15-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

podczas piknku zaprezentowano symulator dachowania i zderzenia Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile podczas Biegu Niepodległości odbył się także Piknik Rodzinny pod hasłem „Kierujesz Życiem”, promujący bezpieczne zachowania na drodze.  
Mieszkańcy mieli okazję wypróbować m.in. symulator dachowania, który pozwala choć w jakimś stopniu poczuć, jak to jest, kiedy przydarzy nam się takie zdarzenie na drodze.
- Próba w takim  symulatorze na pewno skłania do refleksji i wolniejszej i uważniejszej jazdy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Powiat Pilski zakupił to urządzenie jako jeden z nielicznych w kraju.
- Zależy nam, aby mieszkańcy mieli do niego dostęp w ramach działań prewencyjnych, które prowadzimy od wielu lat razem z Komendą  Powiatową Policji w Pile i Komenda Powiatowa PSP w Pile. Piknik to także nasz wspólny projekt w ramach tych działań, a symulator dachowania będziemy udostępniać na kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach – dodaje starosta.

Prewencji służył także pokaz symulatora zderzenia, zorganizowanie miasteczka ruchu drogowego dla najmłodszych, w którym mogli przepisy jazdy na rowerze, pokaz działań ratowniczych przeprowadzony przez strażaków czy ratownictwa medycznego.
-  To wszystko edukuje i działa na wyobraźnie dzieci i dorosłych. Jestem pewien, że takich spotkań  policjantami i strażakami nigdy dosyć i na pewno będziemy je kontynuować – podsumowuje starosta.  

„Kierujesz życiem” było finałowym wydarzeniem projektu pn. „BEZPIECZNI w powiecie pilskim - #Akcja EDUkacja” realizowanego przez Powiat Pilski w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej oraz organizacjami zrzeszającymi seniorów w powiecie pilskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2023 r.).
Zapisz się na newsletter