Zapraszamy do wypróbowania symulatora dachowania

Data: 09-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

symulator dachowania będzie dostępny dla mieszkańców na wielu eventach Pwiatu Pilskiego Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile stoi symulator dachowania. Dzisiaj oraz w piątek 10 listopada, w godz. od 14.00 do 16.00, mogą wypróbować go mieszkańcy. W sobotę, 11 listopada, symulator będzie także dostępny podczas Rodzinnego Pikniku Kierujesz Życiem na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

-  Sam miałem już okazję przetestować symulator dachowania. Zapraszam mieszkańców, aby również go wypróbowali. Oczywiście, to jedynie przybliżona sytuacja do tego, co dzieje się z kierowcą i autem podczas dachowania na drodze. Ale warto to sprawdzić, może niejeden z Was zdejmie nogę z gazu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Symulator dachowania został zakupiony w ramach projektu pn. „BEZPIECZNI w powiecie pilskim - #Akcja EDUkacja” realizowanego przez Powiat Pilski w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej oraz organizacjami zrzeszającymi seniorów w powiecie pilskim.
Projekt jest współfinansowany ze środków RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2023 r.).

Symulator dachowania będzie dostępny także na kolejnych organizowanych przez Powiat Pilski eventach, aby jak najszerzej promować bezpieczną jazdę i zapobiegać wypadkom drogowym.
 
Zapisz się na newsletter