Konwent samorządowy „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”

Data: 07-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W ramach konwentu odbyło się także szkolenie dla włodarzy i członków grupy roboczej „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”, W Starostwie Powiatowym w Pile 6 listopada odbył się Konwent Samorządowy poświęcony przyszłości i rozwojowi Stowarzyszenia „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”.
Udział w nim wzięli przedstawiciele samorządów, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin oraz przedstawiciele powiatów należących do „Partnerstwa dla Rozwoju Krajny”. Uczestniczyli w nim także  doradcy ze Związku Miast Polskich oraz Fundacji Funduszu Współpracy. W konwencie wziął udział Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, jako przedstawiciel Powiatu Pilskiego, który jest członkiem Partnerstwa oraz radny Rady Powiatu w Pile Krzysztof Stepnowski.

W ramach konwentu odbyło się także szkolenie dla włodarzy i członków grupy roboczej „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”, obejmujące kwestie formalno- prawne dotyczące prowadzenia stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że do „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny” należą samorządy Powiatu Pilskiego i Powiatu Złotowskiego oraz gminy: Wysoka, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Wyrzysk, Łobżenica oraz Zakrzewo, Lipka.

Celem działania Partnerstwa jest rozwój gospodarczy, turystyki, oświaty, usług społecznych, w ochronie zdrowia oraz dbanie o kulturę i tradycję regionu Krajna.
Powstała już koncepcja budowy ścieżek rowerowych o łącznej długości 140 km na terenie powiatu pilskiego i powiatu złotowskiego w ramach Partnerstwa dla Rozwoju Krajny, które otrzymało również certyfikat za udział w nowatorskim projekcie Centrum Wsparcia Doradczego.

Niedawno zakończyła się realizacja ważnego projektu „Krajna kolorem malowana”, w ramach którego odbyły się warsztaty inspirowane tradycyjną kulturą ludową powiatu pilskiego i złotowskiego, pokazy mody krajeńskiej oraz liczne wystawy.