Rusza budowa chodnika z ruchem rowerowym na ulicy Kamiennej

Data: 02-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ciąg pieszo rowerowy wybudowany będzie w 150 dni Powiat Pilski rozpoczyna budowę 1,5 kilometrowego chodnika wzdłuż ulicy Kamiennej z dopuszczeniem na nim ruchu rowerowego.

- Tempo budowy będzie szybkie, podobnie jak zrealizowaliśmy modernizację blisko 2-km odcinka ul. Kamiennej, którą przypomnę przejęliśmy w zarząd od Gminy Piła dosłownie kilkanaście miesięcy temu. Dzisiaj jest już wyremontowana i bezpieczna. Obiecaliśmy wtedy mieszkańcom również budowę bezpiecznego ciągu pieszo- rowerowego i w ciągu 150 dni od podpisania umowy z wykonawca zadanie to będzie wykonane – mówi Eligiusz Komarowski starosta pilski.

Władze powiatu podpisały już umowę z firmą Asta-Bud P.S.A., która reprezentuje prezes Zbigniew Ryczek.
- Niedawno współpracowaliśmy przy modernizacji ulicy Okólnej w Pile. Wtedy firma Asta Bud wykonała ją przed terminem. Jestem pewien, że  teraz równie dobrze wywiąże się zadania – dodaje starosta.

Ciąg pieszo rowerowy będzie zaczynał się przy wjeździe na ul. Kamienną z drogi wojewódzkiej na Szydłowo i kończył przy ul. Agatowej w Gładyszewie. W ramach budowy ścieżki zostaną doświetlone 3 przejścia dla pieszych. Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego jest natomiast zadaniem Gminy Piła. Całość inwestycji to koszt 1 mln 200 tys. zł, z czego 80% Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W budowę ścieżki zaangażowany był szczególnie radny powiatu z tego okręgu Marian Madej.
- Cieszę się, że powstanie i dzięki niej piesi i rowerzyści będą bardziej bezpieczni - przyznaje radny.
Powiat pilski planuje już budowę kolejnego odcinka chodnika z ruchem rowerowym do Nowej Zawady, powinna ona ruszyć wiosną.