Podsumowanie projektu Aktywny Senior w Powiecie Pilskim

Data: 31-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

senirzy w ramach projektu uczetniczyli w zajęciach ruchowych, wyjechali na wycieczkę do Gdańska, uczetniczyli w koncercie Krzysztofa Koniarka   Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowy w Pile podsumowali tegoroczny projekt Aktywny Senior w Powiecie Pilskim.
Projekt „Aktywny Senior” realizowany był przez minione trzy miesiące. Członkowie związku uczestniczyli między innymi w zajęciach ruchowych, poprawiających ich sprawność i kondycję. Odbywały się one 2 raz w tygodniu w Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile.

W ramach tego projektu odbył się także pamiętny koncert Krzysztofa Koniarka w Strefie Rekreacji przy Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.  Seniorzy wyjechali jeszcze na 2-dniową wycieczką do Gdańska. Projekt Aktywny Senior w Powiecie Pilskim Dofinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Przypomnijmy, że seniorzy od maja do września uczestniczyli jeszcze w piknikach sportowo-rekreacyjnych Taneczne Środy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, realizowanych wspólnie z Powiatem Pilskim.
- Miałem przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu, podczas którego wspominaliśmy nie tylko tegoroczne wydarzenia, ale również planowaliśmy kolejne na przyszły rok. Trzeba przyznać, że w tym roku nasi seniorzy byli niezwykle aktywni. Jeszcze raz gratuluję Wam tej radości życia i pozytywnej energii – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.