Zapraszamy do BWA PP na wystawę fotografii powojennej Piły

Data: 25-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy do BWA PP na wystawę fotografii powojennej Piły W piątek 27 października zapraszamy mieszkańców na otwarcie wyjątkowej wystawy do Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego pt. „Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”.

Będzie okazja zobaczyć blisko 300 fotografii powojennej Piły, w tym dwie imponujących rozmiarów panoramy miasta – jedna z roku 1948, druga z lat 70. - autorstwa najpopularniejszych fotografów dokumentujących dzieje miasta Romana i Andrzeja Zaranków.

To 80 lat historii Piły: jej odgruzowywanie, budowa pierwszych bloków i nowych osiedli. To także relacja z ważnych wydarzeń: otwarcia domu Staszica po odbudowie, wizyty w Pile kardynała Stefana Wyszyńskiego, budowy mostu Krzywoustego, czy kolejowego wiaduktu. To również relacje z miejskich uroczystości, wydarzeń sportowych, kulturalnych.

Gościem wernisażu, który poprzedzą jeszcze dyskusja na temat dziejów miasta i animacje video-art o historii Piły, będzie Andrzej Zaranek, syn legendarnego fotografa Romana Zaranka.