Rajd Graniczny Nordic Walking - podróż przez historię i przyrodę

Data: 27-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rajd Graniczny to wydarzenie sportowo- rekreacyjno-historyczne W Jeziorkach w gminie Kaczory odbył się VII Rajd Graniczny Nordic Walking. Było to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także wspaniała okazja do promocji spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznania walorów przyrodniczych i historycznych tego malowniczego regionu.

W Rajdzie wzięły udział dzieci, młodzież, dorośli, ale także uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, osoby biorące udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej czy mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. To dowód na to, że Nordic Walking jest aktywnością dostępną dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Początek Rajdu był niezwykle uroczysty, uczestnicy zebrali się przy pomniku kpr. Piotra Konieczki, bohatera, który był pierwszym poległym żołnierzem podczas II Wojny Światowej. Tu odbył się apel pamięci, a mieszańcy złożyli wiązanki kwiatów, oddając hołd poległym bohaterom. To ważny moment, który pozwolił poznać historię i tradycje tego regionu oraz uczcić tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski.

W uroczystości uczestniczył także Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Emilia Załachowska, członek Zarządu Powiatu w Pile.
- To niezwykle ciekawe wydarzenie, ma szerszy wymiar niż tylko sportowy. Promuje piękno tych okolic, jak i bogatą historię regionu - mówi starosta.
Po uroczystym apelu uczestnicy rajdu ruszyli w trasę, odkrywając piękno okolicznej przyrody i ciekawostki historyczne.