Obchody w szpitalu Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta

Data: 21-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obchody w szpitalu Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile w dniach 17 do 20 wrzęsnia przyłączył się do obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do rozpoczęcia działań ku zwiększeniu zaangażowania pacjentów, jak i całego społeczeństwa w bezpieczeństwo opieki medycznej.

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym w Pile przygotowano ciekawe prelekcje dla personelu medycznego i pacjentów, okolicznościowy tort, stoiska promujące zdrowie czy zajęcia w szkole rodzenia.

Pacjenci dzięki współpracy naszej placówki ze studentami pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych mogli również bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, BMI czy zapoznać się z zasadami profilaktyki nowotworów piersi i jąder.

Dla poparcia ogólnoświatowej inicjatywy i zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa pacjentów 17 września został także podświetlony na kolor pomarańczowy budynek Starostwa Powiatowego w Pile.

Personel medyczny i pacjenci mogli wziąć udział między innymi w prelekcjach na temat prehabilitacji, czyli jak najlepszego, wielokierunkowego przygotowania chorego do leczenia – najczęściej operacyjnego.

- Rozmawialiśmy między innymi o roli Poradni Anestezjologiczno-Prehabilitacyjnej, przygotowaniu do operacji okiem chirurga, poprawie kondycji fizycznej, diecie czy wsparciu psychologicznym i eliminacji nałogów. Dzięki kompleksowej prehabilitacji możemy zwiększyć szanse pacjenta na szybszy powrót do zdrowia, zminimalizować ryzyko powikłań i poprawić tolerancję leczenia – zaznacza Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Jest to o tyle ważne, że w im lepszej kondycji będzie organizm pacjenta przed rozpoczęciem terapii, tym lepiej dla powodzenia procesu leczenia.