Mieszkańcy dziękują rolnikom za ich trud i plony

Data: 29-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z gminnych dożynek w Łobżenicy, Białośliwiu i Gminy Kaczory w Śmiłowie Trwają dożynki w gminach powiatu pilskiego. W niedzielę Święto Plonów obchodzili mieszkańcy gminy Kaczory, Białośliwia, Łobżenicy.
- Wszędzie mieszkańcy przygotowali wspaniałe obrzędy i piękne wieńce dożynkowe oraz stoiska z regionalnymi potrawami. Gratuluję organizatorom i uczestnikom, że tak pięknie dziękowali rolnikom za ich trud – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dożynki w Gminie Kaczory świętowano w Śmiłowie. Życzenia mieszkańcom złożyły również radne Rady Powiatu w Pile Emilia Załachowska (członek Zarządu Powiatu) i Teresa Strzelecka (sołtys Śmiłowa), które świętowały razem z mieszkańcami.

Podczas dożynek w Białośliwiu mieszkańcy spotkali się w Parku Dworskim Raczyńskich. Starosta Eligiusz Komarowski gratulował i podziękował rolnikom razem Krzysztofem Stepnowskim, radnym Rady Powiatu w Pile.

W Łobżenicy dożynki zorganizowano na stadionie miejskim, gdzie dla mieszkańców wystąpił m.in Don Vasyl z zespołem. Wszędzie panowała uroczysta, a zarazem radosna atmosfera.